Pierwszy mecz półfinału nie po myśli ŁKS

(bart)
Bartłomiej Szczepaniak (z piłką) był najskuteczniejszym graczem gości w Dąbrowie Górniczej. fot. Paweł Łacheta
W pierwszym spotkaniu półfinałowym play-off pierwszej ligi koszykarze ŁKS Sphinx ulegli w Dąbrowie Górniczej tamtejszemu MKS 62:73. Szkoda, że łodzianie tak słabo zaczęli ten mecz, bowiem później nawiązywali już wyrównaną walkę z gospodarzami.

Podopieczni trenera Piotra Zycha rozpoczęli to starcie identyczną piątką, jak w meczach z Rosą Radom. Pierwsze punkty zdobył MKS, ale po chwili wyrównał Krzysztof Sulima. Nasz zespół grał bardzo nerwowo i dąbrowianie prowadzili w 4 min 11:3. Zych poprosił o czas, ale jego zespół stać było tylko na doprowadzenie do stanu 15:9 dla MKS, a po I kwarcie ełkaesiacy przegrywali różnicą piętnastu oczek.

Druga odsłona meczu to celne rzuty z dystansu Bartłomieja Szczepaniaka i Michała Krajewskiego, co znalazło odbicie w wyniku (tylko 34:28 dla gospodarzy). Na przerwę drużyny schodziły przy stanie 42:38 dla Dąbrowy.

Trzecią kwartę zaczął od udanej akcji Dariusz Kalinowski i przewaga rywali stopniała do zaledwie dwóch punktów. Jednak MKS zaczął grać agresywniej pod tablicami i nie dał łodzianom wyrównać. W pewnym momencie zdobył 7 pkt z rzędu i przed ostatnią częścią meczu prowadził różnicą 9 oczek. Czwartą kwartę ŁKS zaczął fatalnie i kiedy było już 48:64, stało się jasne, że przegra.

MKS Dąbrowa Górnicza - ŁKS Sphinx 73:62 (26:11, 16:27, 15:10, 16:14
MKS: Piechowicz 14, Lisewski 10, Lemański 9, Szczypka, Zmarlak i Piotrkowski po 7, Zieliński 6, Basiński 5, Partyka i Wróbel po 4, Bogdanowicz.
ŁKS: Szczepaniak 20, Sulima 9, Trepka 7, Salamonik 6, Morawiec 5 oraz Kalinowski 7, Dłuski 5, Krajewski 3, Kenig

Kolejne spotkanie obu zespołów zostanie rozegrane w poniedziałek w Dąbrowie (18). Rywalizacja toczy się do trzech zwycięstw, więc trzecie starcie odbędzie się 30 kwietnia (sobota), o godz. 18, w hali przy al. Unii. Ewentualny czwarty mecz zostanie rozegrany w Łodzi następnego dnia (godz. 17), zaś ewentualne piąte spotkanie 4 maja w Dąbrowie.

W drugiej parze półfinałowej znacznie bliżej awansu jest AZS Politechnika Warszawska (dwukrotnie pokonała w stolicy Sokoła Łańcut 71:64 oraz 74:65).

Utrzymanie zapewniły sobie AZS Radex Szczecin oraz SKK Siedlce. Team ze Szczecina w decydującym spotkaniu pokonał u siebie GKS Tychy 78:56 i wygrał rywalizację 3:2. Zespół z Siedlec zwyciężył na własnym parkiecie Polonię 2011 Warszawa 57:54 (także triumfował 3:2).