PGE Skra Bełchatów - Dynamo Moskwa 3:1. Wielki mecz PGE Skry Bełchatów w Atlas Arenie w Łodzi

Paweł Hochstim, (opr. dem)
PGE Skra Bełchatów - Dynamo Moskwa 3:1
PGE Skra Bełchatów - Dynamo Moskwa 3:1 Krzysztof Szymczak
W środę w Atlas Arenie siatkarze PGE Skry Bełchatów wygrali mecz z Dynamem Moskwa 3:1. Po zwycięstwie w Łodzi samodzielnie prowadzą w tabeli grupy E Ligi Mistrzów. Za tydzień w Moskwie kolejne spotkanie Skra - Dynamo.

Przed meczem trener PGE Skry Jacek Nawrocki mówił, że kłopoty Dynama nic nie oznaczają, bo oni mają bardzo wielu dobrych siatkarzy. Trener Dynama Jurij Czerednik nie mógł skorzystać z Bartosza Kurka oraz Petera Veresa, świetnego węgierskiego przyjmującego. PGE Skra rónież nie zagrała w pełnym ustawieni. Zabrakło Daniela Plińskiego.

Początek pierwszego seta wyglądał źle. Dynamo objęło prowadzenie 2:0. Szybko okazało się jednak, że to PGE Skra będzie dominować w tym secie. Po bloku Wytze Kooistry bełchatowianie wygrywali już 11:7, a zdenerwowany Czerednik poprosił o pierwszy czas.

Dynamo słabo radziło sobie z zagrywką Skry, a z kolei PGE Skra bez problemów przyjmowała serwisy Dynama. W pierwszym secie bełchatowianie mieli aż 80 procent pozytywnego przyjęcia zagrywki. Wyraźna wygrana sprawiła, że zawodnicy Skry nabrali pewności siebie. Było to widać w drugim secie. Gdy Kooistra popisał się dwoma asami serwisowymi, Czerednik znów wezwał swój zespół do ławki.

Dwa wyraźnie przegrane sety nie załamały drużyny Dynama, którzy trzecią partię rozpoczęli od mocnego uderzenia, prowadząc 6:2. Pościg bełchatowian był imponujący. Siatkarze Nawrockiego bronili piłki uciekające w trybuny, atakowali skutecznie i zatrzymywali blokiem Rosjan. Gdy odrobili stratę i wyszli na prowadzenie wydawało się, że przewaga psychiczna jest po ich stronie. Ale od stanu 19:17 Dynamo zdobyło osiem punktów z rzędu. Na szczęście czwarty set znów był popisem bełchatowian!

PGE Skra Bełchatów - Dynamo Moskwa 3:1 (25:21, 25:16, 19:25, 25:18)
PGE Skra: Woicki, Winiarski, Kłos, Atanasijević, Wlazły, Kooistra, Zatorski (libero) oraz Vincić, Cupković. Trener: Jacek Nawrocki.
Dynamo: Grankin, Markin, Szczerbinin, Krugłow, Szadiłow, Kriwiec, Stepanjan (libero), Bragin (libero) oraz Bezrukow, Afinogenow, Veres. Trener: Jurij Czerednik.

W następnej kolejce spotkanie Dynamo - PGE Skra odbędzie się 22. listopada o godz. 16 czasu polskiego.