Siatkarki Grot Budowlanych Łódź bliżej Champions League

Dariusz Kuczmera
Kibice Grot Budowlanych mieli powody do radości
Kibice Grot Budowlanych mieli powody do radości Grzegorz Gałasiński
W rewanżowym meczu eliminacji Ligi Mistrzów siatkarki Grot Budowlanych Łódź pokonały pięciokrotnego mistrza Węgier Bekescsabai Röplabda SE 3:0 i awansowały do ostatniej rundy kwalifikacji.

W pierwszym meczu podopieczne trenera Błażeja Krzyształowicza wygrały na Węgrzech 3:1.

W meczu rewanżowym w Sport Arenie przy al. Unii nie było niespodzianki. Niepewność była w pierwszym secie, kiedy siatkarki z Węgier po zablokowaniu Julii Twardowskiej wyszły na prowadzenie 23:22. Trzy kolejne piłki wygrały nasze zawodniczki i wygrały seta do 23. Takiej nerwówki nie było już w drugim secie. Węgierki prowadziły tylko do stanu 17:15, a później dominowały łodzianki. W trzecim secie oglądaliśmy grę do jednej bramki. Wszystkie nasze dziewczęta zasłużyły na pochwały, ale w trzecim secie koncertowo grała Jaroslava Pencova.

Mecz trwał 72 minuty.

W ostatniej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów łodzianki zagrają z francuskim ASPTT Miluza, który wygrał z ZOK Jedinstvo Brcko z Bośni i Hercegowiny 3:1 i w rewanżu 3:0. Pierwszy mecz w Łodzi 7 listopada o godz. 18.

W Lidze Mistrzów grać będą także wicemistrzynie Polski ŁKS Commercecon. Mają zapewniony udział w fazie grupowej.

W piątek Grot Budowlani zagrają mecz ligowy w Pile z PTPS, a w sobotę w Sport Arenie siatkarki ŁKS Commercecon zagrają z Pałacem Bydgoszcz

Grot Budowlani Łódź - Bekescsabai Röplabda SE 3:0 (25:23, 25:20, 25.17).
Grot Budowlani: Małgorzata Śmieszek 6, Jovana Brakocević 19, Julia Twardowska 8, Jaroslava Pencova 17, Agata Babicz 8, Femke Stoltenborg 5, Maria Stenzel (l) oraz Koleta Łyszkiewicz 2, Oliwia Urban, Ewelina Tobiasz 1. Trener: Błażej Krzyształowicz.