Organika Łódź po meczu z Centrostalem Bydgoszcz bliżej play-off

Agnieszka_Sieminska
Agnieszka Siemińska
Siatkarki Organiki Budowlanych Łódź pokonały w sobotę (26 marca) na własnym terenie wyżej notowany GCB Centrostal Bydgoszczy 3:1.

Zobacz relację z meczu Organika Łódź - Eliteski Skawa AZS UEK Kraków

Łodzianki świetnie weszły we wczorajszy mecz. Spotkanie zaczęły od bardzo wysokiego prowadzenia. Do pierwszej przerwy technicznej siatkarki Organiki Budowlanych Łódź pozwoliły rywalkom zdobyć tylko jeden punkt! Po czasie wziętym przez trenera Piotra Makowskiego przyjezdne zaczęły odrabiać straty. Jednak wysoka przewaga punktowa pozwoliła łodziankom spokojnie prowadzić grę do końca tego seta. Pierwszego seta efektownie zakończyła Karolina Kosek, która posłała dwa asy serwisowe.

Druga odsłona była bardzo wyrównana. Niestety wynikało to głównie z ilości błędów, jaka pojawiła się po obu stronach siatki. Kibice mogli zobaczyć zacięta walkę dopiero w końcówce drugiego seta. Po świetnych atakach Joanny Mirek Organika miała piłkę setową. Łodzianki nie wykorzystały swojej szansy i set zakończył się grą na przewagi. Zwycięski punkt dla gości zdobyła Patrycja Polak z lewego ataku.

Trzeci set lepiej zaczęły siatkarki z Bydgoszczy. Jednak losy seta szybko się odmieniły. Kapitalny potrójny blok Budowlanych pozwolił zniwelować dystans do gości i wniósł do łódzkiego zespołu nowe siły. W końcówce zawodniczki Organiki były już nie do zatrzymania. Swoją świetną grą zmusiły rywalki do popełnienia wielu błędów i pewnie wygrały trzecią odsłonę.

Ostatni set to już pełna dominacja Organiki Budowlanych Łódź. Na szczególną uwagę w tym secie zasługuje znakomita gra Sylwi Wojcielskiej. Jej trudne zagrywki pozwoliły siatkarkom z Łodzi objąć prowadzenie 5:0! Do tego łodzianki dołożyły kilka punktowych bloków, co zupełnie rozbiło zespół przeciwniczek. Rywalki nie potrafiły już stawić oporu Budowlanym. Siatkarki Organiki wygrały mecz po bloku Sylwi Wojcielskiej na przyjmującej Centrostalu Patrycji Polak. Statuetkę MVP otrzymała Karolina Kosek.

Dzięki temu zwycięstwu łódzka drużyna zdobyła bardzo ważne punkty, które dają jej szansę na udział w fazie Play-off. - Cieszę się, że wygrałyśmy ten mecz i jesteśmy dalej w grze. Walczymy do samego końca, a te punkty które dzisiaj zdobyłyśmy są dla nas zbawienne - powiedziała po meczu Joanna Mirek, kapitan Organiki Budowlanych Łódź.

Organika Budowlani Łódź - GCB Centrostal Bydgoszcz 3:1 (25:17, 25:27, 25:20, 25:16)