Organika Budowlani Łódź – Wisła Kraków 3:0!

Marta Roszkowska
Tylko godzina wystarczyła łódzkim siatkarkom na pokonanie we wczorajszym meczu rywalek z Krakowa. Drużyna Organiki Budowlanych Łódź wygrała na własnym parkiecie z Wisłą Kraków 3:0.

W piątkowy wieczór w hali Parkowa, łódzka drużyna bez problemów dodała do tabeli kolejne 3 punkty. Chociaż nikt nie spodziewał się po tym spotkaniu wielkiego siatkarskiego widowiska, to również niewiele osób przypuszczało, że mecz zakończy się tak szybko.

Początek pierwszego seta okazał się dla Organiki dosyć trudny, jednak od momentu wyrównania do stanu 10:10, łódzkie siatkarki zaczęły zdobywać punkty seriami. Osiągając ośmiopunktową przewagę, zdołały utrzymać ją do końca pierwszej partii i ostatecznie zakończyć ją wynikiem 25:17.

Najszybszą częścią spotkania był drugi set, w którym to siatkarki Organiki od początku do końca dyktowały warunki. Była to typowa gra do „jednej bramki”, podczas której łodzianki nie pozostawiły Wiśle złudzeń i nie dały możliwości na skuteczną grę. Łodzianki zwyciężyły drugiego seta zdecydowanym 25:8!

Trzecia partia meczu rozpoczęła się podobnie jak pierwsza, na niekorzyść Organiki. Do stanu 11:11, zespoły walczyły punkt za punkt, a ich gra była dość wyrównana. Po ataku Małgorzaty Niemczyk, gospodynie objęły prowadzenie i od wyniku 12:11 nie pozwoliły go sobie odebrać. Wisła podjęła walkę, jednak krakowskiej drużynie udało się zdobyć jeszcze 4 punkty i w efekcie przegrać ostatniego seta do 15.

We wczorajszym meczu, w łódzkiej drużynie funkcjonowało wszystko: zagrywka, blok, obrona i atak. Może nie było to najbardziej emocjonujące spotkanie, ale najważniejsze, że skuteczne i przyniosło Organice kolejne 3 punkty. Po drugiej stronie siatki można było zaobserwować wiele błędów własnych i pogubienie krakowskiej drużyny. Pomimo kilku solidnych akcji i mocniejszych momentów w grze, krakowiankom nie wystarczyło sił i determinacji do podjęcia konsekwentnej walki.

Organika Budowlani Łódź – TS Wisła Enion Energia Kraków 3:0 (25:17, 25:8, 25:15).
Jutro o godzinie 17, w hali Parkowa przy ul. Małachowskiego 5/7 odbędzie się mecz rewanżowy Pucharu Polski. Organika Budowlani Łódź będzie podejmować na własnym boisku drużynę Piasta Szczecin.