Organika Budowlani Łódź - Nesta Budowlani Toruń 3:1

Marta Roszkowska
W piątkowy wieczór, w hali „Parkowa” siatkarki Organiki Budowlanych Łódź odniosły kolejne zwycięstwo w rozgrywkach I Ligi Kobiet. Tym razem, w czterosetowym spotkaniu pokonały rywalki.

Początek meczu zdecydowanie należał do łodzianek. Jednak, pomimo kilkupunktowej przewagi, toruniankom udawało się odrabiać punkty i zbliżać do wyrównania wyniku. Obie drużyny grały dość nierówno, ale ostatecznie to Organika wyszła na prowadzenie i pierwszego seta zakończyła stanem 25:20.

W drugim secie, sytuacja się odwróciła. Tym razem, to siatkarki Organiki musiały „doganiać” rywalki. Aczkolwiek, po objęciu prowadzenia 12:9, gospodyniom udało się utrzymać dobrą passę i ostatecznie zakończyć seta wynikiem 25:16.

Trzecia część spotkania była najbardziej wyrównana. Chociaż łodzianki zaczęły od trzypunktowego prowadzenia, to jednak drużyna Budowlanych Toruń zdołała doprowadzić do remisu. Dalsza gra była niemalże walką punkt za punkt, ale w decydującej fazie to Organika miała przewagę. Jednak, przy stanie 24:22, torunianki zaczęły kontrolować grę i zdobywając cztery punkty z rzędu wygrały trzeciego seta 26:24.

Po pechowej końcówce trzeciej partii meczu, łodzianki wyszły na boisko bardzo skupione i zdeterminowane. Rozpoczęły prowadzeniem 5:0 i tym razem nie zamierzały oddawać prowadzenia. Czwarty set zdecydowanie należał do Organiki. Pomimo próby odrabiania strat, drużynie z Torunia nie udało się nawiązać punktowego kontaktu z naszym zespołem. Czwarty set zakończył się wysokim prowadzeniem łódzkich siatkarek 25:13.

Gra obu zespołów w całym meczu była nierówna. Po brawurowych akcjach i wychodzeniu na prowadzenie, drużyny kolejno traciły punkty seriami. Jednak, w całym spotkaniu to podopieczne trenera Jacka Pasińskiego okazały się silniejsze i wygrały mecz 3:1. Tym samym, zdobyły kolejne 3 punkty i nadal pozostają w czołówce tabeli.

Organika Budowlani Łódź - Nesta Budowlani Toruń 3:1 (25:20, 25:16, 24:26, 25:13)

Organika Budowalni: Wiśniewska, Pluta, Wołoszyn, Jasińska, Jaszewska, Niemczyk, Ciesielska (libero) oraz Jóźwicka, Wankiewicz
Nesta Budowlani: Kowalska, Soja, Sikorska, Matusova, Filipowicz, Krawulska, Januszewska (libero) oraz Cabańska, Liss, Szulc

11AZS AWF Poznań---:-

Tabela na dzień 11 października 2008 (przed częścią meczów 3. kolejki)

Punktacja:
• za zwycięstwo 3:0 lub 3:1 3 pkt
• za zwycięstwo 3:2 2 pkt
• za porażkę 2:3 1 pkt
• za porażkę 1:3 lub 0:3 0 pkt

W najbliższą środę (15 października), w ramach Pucharu Polski drużyna Organiki Budowlanych Łódź będzie podejmować na własnym boisku Azoty Chorzów. Spotkanie odbędzie się w hali "Parkowa" , o godz. 19.

Od redakcji: Przypominamy, że każdy z Was może zostać dziennikarzem obywatelskim serwisu MM Moje Miasto! Zachęcamy Was do zamieszczania artykułów oraz nadsyłania zdjęć z ciekawych wydarzeń i imprez. Piszcie też o tym, co Wam się podoba, a co Wam przeszkadza w naszym mieście. Spróbujcie swych sił w roli reporterów obywatelskich eMeMki! Pokażcie innym to, co dzieje się wokół Was. Pokażcie, czym żyje Miasto.

Czy Biało - Czerwoni zatriumfują w stolicy?