Niezła gra Karoliny Kosek w siatkarskiej reprezentacji Polski

Karolina Kosek zagrała w obu dotychczasowych meczach reprezentacji Polski w WGP w Gdyni. Siatkarka Organiki Łódź pokazała się w tych spotkaniach z dobrej strony.

W pierwszym meczu, rozgrywanego w Gdyni, turnieju z cyklu World Grand Prix Polki wygrały z Niemkami 3:1. Do piątkowego (6 sierpnia) zwycięstwa znacznie przyczyniła się Karolina Kosek. Siatkarka Organiki Łódź spotkanie rozpoczęła na ławce rezerowych, ale mimo to zdołała zdobyć 8 punktów w całym meczu.

W ataku Kosek miała niecałe 37 procent skuteczności. Siatkarka Organiki zanotowała też jeden blok, ale za to w kluczowym momencie. Dzięki blokowi Kosek Polki odskoczyły rywalkom w 4. secie na dwa oczka (17:15) i ostatecznie całego seta wygrały taką przewagą. Łodzianka wcześniej wyrównała też na 15:15.

Karolina Kosek na przyjęcie mocnych zagrywek

Poza grą w ataku, Karolina Kosek była również widoczna w obronie. Siatkarka Organiki Łódź najczęściej - 35 razy - przyjmowała serwy Niemek. Nasza zawodniczka trzy razy popełniła błąd, a skuteczność jej przyjęcia wyniosła ostatecznie niecałe 23 procent.

W drugim meczu z Dominikaną Kosek wyszła już w podstawowym składzie. Miała być ona zabezpieczeniem w przyjęciu, przeciwko mocno serwującym rywalkom. Siatkarka Organiki Łódź wywiązała się ze swojej roli przyzwoicie, tylko raz popełniając błąd. Trochę gorzej wyglądała jej gra w ataku. Kosek we wczorajszym meczu (7 sierpnia) zdobyła tylko 4 punkty, ale i cała drużyna miała mniej "oczek", bowiem wygrana (3:0) przyszła jeszcze łatwiej niż z Niemkami.

Okazję do kolejnego meczu w reprezentacji Polski Karolina Kosek będzie miała już dzisiaj (8 sierpnia). O 16.15 rozpocznie się w Gdyni mecz Polek z Amerykankami. Na turnieje z cyklu Grand Prix do kadry została też powołana inna siatkarka Organiki Łódź, Katarzyna Zaroślińska, ale jeszcze nie miała okazji wystąpić.