Nauczą, jak prowadzić firmę

Artykuł sponsorowany
Dla przyszłych biznesmenów

Zarządzanie, specjalność zarządzanie biznesem to studia niestacjonarne II stopnia dla nieekonomistów, prowadzone na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego. Są one odpowiedzią na zapotrzebowanie wszystkich, którzy chcą nabyć wiedzę biznesową, niezbędną do założenia i prowadzenia własnej firmy oraz zarządzania nią. Adresowane są do osób, które uzyskały już licencjat na kierunkach innych niż ekonomiczne, np. technicznych, przyrodniczych, medycznych czy filologicznych.

W trakcie zajęć studenci zdobędą wiedzę dotyczącą m.in. określania modelu biznesowego przedsięwzięcia gospodarczego, przebiegu wewnętrznych procesów organizacyjnych i procesów komercjalizacji nowych pomysłów. Studiujący na tym kierunku nabędą też szereg umiejętności niezbędnych w tworzeniu firmy oraz zarządzaniu nią, takich jak: samodzielność w podejmowaniu decyzji biznesowych, analizowanie wewnętrznych i zewnętrznych procesów w celu utworzenia optymalnego modelu biznesowego, dokonywanie wyboru adekwatnej formy prawnej i organizacyjnej, świadome kształtowanie wizerunku zewnętrznego przedsiębiorstwa, kierowanie zespołami ludzi, skuteczne komunikowanie się z innymi, rozwiązywanie problemów społecznych, wywieranie wpływu i negocjowanie.
Absolwenci specjalności zarządzanie biznesem na Wydziale Zarządzania UŁ będą przygotowani nie tylko do prowadzenia własnej działalności biznesowej, ale także do pełnienia funkcji menedżerskich. Przedsiębiorca to też menedżer, a właściciel firmy powinien łączyć wiele umiejętności i kompetencji: od zarządzania budżetem poprzez pozyskiwanie klientów aż do kwalifikacji interpersonalnych.

- Przedsiębiorcy w początkowym etapie funkcjonowania firmy skupieni są przede wszystkim na działaniu - mówi prof. nadzw. dr hab. Tomasz Czapla, prodziekan ds. programowych i studenckich Wydziału Zarządzania UŁ. Jest to naturalne, bo wiele się wtedy dzieje, trzeba pokonywać wiele trudności i na wiele zdarzeń reagować. Lecz jeśli uda się przetrwać i rozwinąć firmę, pojawia się refleksja, że potrzebna jest dobra metoda działania. A tego właśnie dotyczy edukacja menedżerska: jak zarządzać firmą, by jej rozwój był wynikiem świadomych i celowych decyzji, a nie jedynie zbiegu okoliczności lub ciągłych interwencji szefa.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na lodz.naszemiasto.pl Nasze Miasto