ME Siatkarek 2009: Holandia - Belgia 3:0

Marta Roszkowska
Tuż po triumfalnym zwycięstwie Polek nad Rosjankami, ostatni mecz drugiego dnia play off ME 2009 w Łodzi rozpoczynają drużyny krajów Beneluksu. Przed nami mecz Holandia - Belgia.

Niepokonana na tegorocznych Mistrzostwach Europy Holandia podejmuje dziś Belgię, która wczoraj uległa polskiej drużynie 1:3.

Początek spotkania i pierwszy punkt dla Belgii zdobywa De Carne. Kolejny mocny atak De Carne i jest 2:1 dla Belgii. Holenderki wyrównują na 2:2. Flier serwuje w aut i 3 punkt dla reprezentacji Belgii. Długa wymiana piłek i skuteczna De Carne, 4:2. Flier pocelowana przez Leys i jest już 5:2 dla Belgii.

Skuteczny belgijski atak i trzypunktowa przewaga podopiecznych Vande Broeka. Kiwka Flier i Holandia ma 4 punkt. De Carne tym razem w aut, 6:5 dla Belgii. Visser wyrównuje na 6:6. Atak Vandensteen i Belgijki mają 7 punkt. Potężne uderzenie w piłkę i Flier wyrównuje na 7:7. Na pierwszą przerwę techniczną Holandia schodzi z jednopunktowym prowadzeniem.

K. Stealens myli się w zagrywce. Flier atakuje w aut i jest 9:8 dla Belgii. Stam wyrównuje i jest po 9. Skuteczna zagrywka Stam, 10:9 dla Holandii. Belgia odpowiada skutecznym atakiem, 10:10. De Carne w narożnik boiska i punkt dla Belgii. Vindevoghel przebija się przez holenderski blok. Kolejny błąd po stronie pomarańczowych i Belgia wygrywa 13:11.

As serwisowy Ch. Staelens i jest po 14. Skuteczna Stam i 15 punkt dla Holandii. Przerwa na życzenie szkoleniowca Belgijek. Skuteczny blok Holenderek i to one schodzą na przerwę techniczną z dwupunktowym prowadzeniem. Myli się Lays i 17 punkt dla Holandii. Stam oszukuje belgijski blok, 18:14. Rewelacyjna zagrywka Ch. Stealens, 19:14. Trener Vande Broek prosi o czas.

Kolejny skuteczny serwis Ch. Stealens, 20:14. Mocny atak Flier i Holenderki prowadzą 21:15. Kiwka Dirickx i Belgia ma 16 punkt. Mylą się Belgijki i Holenderkom do wygrania seta brakuje dwóch punktów, 23:16. Atak Ch. Stealens ze środka i pierwsza piłka setowa dla Holandii, 24:16. Bronią się Belgijki, ale atak Stam kończy pierwszą partię wynikiem 25:17.

Pierwsza piłka drugiego seta dla Holandii. De Carne odpowiada mocnym atakiem i jest 1:1. Vindevoghel po bloku w aut i jest 2:2. Skuteczna zagrywka De Carne i Belgia prowadzi 5:2. Blok-aut i Holandia odrabia punkt. Atak De Carne, piłka w boisku i 6:3.

Leys przebija się przez holenderski blok, 7:3. Mylą się Holenderki i na pierwszą przerwę techniczną siatkarki schodzą przy pięciopunktowym prowadzeniu Belgijek. Flier w środek boiska i Holandia ma 4 punkt. Nieporozumienie w drużynie Belgii, 8:5. Atak De Carne z prawego skrzydła i jest 9:5.

De Carne po skosie i jest 10:6. Ze środka Visser i 7 punkt dla Holandii. Ch. Stealens po bloku zdobywa 8 punkt dla pomarańczowych. Vandensteen zdobywa 11 punkt dla Belgii. Przy stanie 13:9 dla Belgijek, przerwa na życzenie trenera Selingera.

Z prawego skrzydła skuteczny atak Flier. Wensink zdobywa 11 punkt dla Holenderek. Podopieczne trenera Selingera odrabiają straty. De Carne po bloku w aut i jest 14:12 dla Belgii. Flier kończy atak, 14:13. De Carne obija holenderski blok, 15:13. Vindevoghel w aut, skutecznie Stam i jest wyrównanie 15:15.

Druga przerwa techniczna przy jednopunktowym prowadzeniu Holenderek. Wensink zdobywa 17 punkt dla swojego zespołu. Silny atak Stam z lewego skrzydła i pomarańczowe prowadzą 18:15. De Carne z poświęceniem w obronie, ale bez rezultatu. Przy stanie 19:15 przerwa na życzenie trenera Vande Broeka.

Skuteczny atak Flier podwyższa wynik na 20:16. Blok-aut i 16 punkt dla Belgii. Atak Flier i jest 21:16. Na zagrywkę wchodzi Grothues. 17 punkt zdobywają Belgijki. Stam przebija się przez blok rywalek, 22:17. Myli się w ataku De Carne i jest 23:17.

Niezawodna Flier i Holandia ma pierwszą piłkę setową, 24:17. Pierwszy setball obroniony, drugi również. Drugiego seta Holenderki wygrywają 25:19.

Trzeci set rozpoczyna się od trzypunktowego prowadzenie Belgii. Skuteczny atak C. Staelens przynosi punkt Holandii. De Carne pokonuje blok i 5:2 dla Belgii. Ponownie punktuje De Carne. K. Staelens zdobywa 3 punkt dla Holandii. Trener Belgii prosi o czas przy stanie 6:5.

Belgijki uzyskują kolejny punkt skutecznym atakiem. Jest 7:5. Holenderki się bronią, ale popełniają fatalny błąd i przegrywają już 3 punktami. Po pierwszej przerwie technicznej Belgia utrzymuje prowadzenie, 10:7. Skuteczny belgijski blok przynosi 11 punkt. Przerwa na prośbę trenera Selingera.

Po przerwie Holenderki odrabiają punkt. Holandia broni dwa potężne ataki Belgii, ale za trzecim razem piłka ląduje w boisku, 12:8. Dobra gra Holenderek w obronie nie przynosi rezultatu, atak Aelbrecht przynosi Belgii kolejny punkt.

Przy stanie 15:11 dla Belgii, Holandia odrabia straty. Przegrywa już tylko jednym punktem, 14:15. Kolejna akcja i wyrównanie po 15. Flier po bloku i na druga przerwę techniczną Holenderki schodzą z jednopunktowym prowadzeniem, 16:15.

Blok-aut De Carne i jest po 16. Podobna akcja po stronie Holandii w wykonaniu Ch. Stealens i pomarańczowe wychodzą na prowadzenie, 17:16. Holenderki konsekwentnie powiększają swoją przewagę. Przy stanie 19:16, trener Belgii prosi o czas. Atak Stam i jest 21:16. Ch. Stealens myli sie w zagrywce, 21:17. Atak Wensink przynosi Holandii 22 punkt.

Przypadkowy atak Stam i jest już 23:17. Kolejna skuteczna akcja Holandii i pierwsza piłka meczowa dla pomarańczowych, 24:17. Atak De Carne i pierwszy matchball obroniony. Myli się Huurman i jest 24:19. Stam atakuje w aut, 24:20. Stam posyła w boisko ostatnią piłkę tego spotkania. Trzeci set Holandia wygrywa 25:20, a całe spotkanie 3:0.