Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Łódzka Amatorska Liga Siatkówki 2012/2013

Kamil Ignatowski
W dniu 23.03.2013 w Szkole Podstawowej nr 205 odbyła się XVII kolejka rozgrywek XVI edycji Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki organizowanej przez Klub Sympatyków Piłki Siatkowej przy wsparciu Urzędu Miasta Łodzi.

W minionej kolejce mogliśmy obserwować wiele niezwykle zaciętych spotkań. Aż w siedmiu konfrontacjach o zwycięstwie decydował dopiero piąty set. Natomiast w Ekstraklasie kobiet i mężczyzn rozstrzygnięte zostały półfinały, w których do wyłonienia finalistów potrzebne były trzy spotkania. I tak po ubiegłotygodniowej porażce, obrończynie tytułu - Dzikusy I, wyciągnęły odpowiednie wnioski i po znacznie lepszym spotkaniu w swoim wykonaniu, rozstrzygnęły rywalizację na swoją korzyść wygrywając decydujący mecz 3:0. W finale Ekstraklasy kobiet ubiegłoroczne mistrzynie zmierzą się z beniaminkiem ligi, drużyną Itaka Film Grid, która już wcześniej zapewniła sobie walkę o mistrzostwo ligi. Wśród panów do finalistów Ekstraklasy mężczyzn, zawodników PGE Obrót, dołączyła Superata. Najlepszy zespół rundy zasadniczej, który niespodziewanie przegrywał po pierwszym półfinale, w dwóch kolejnych spotkaniach potwierdził swoją wyższość nad Iskrą i dzięki drugiemu zwycięstwu, w trzech setach, awansował zasłużenie do wielkiego finału. O trzecie miejsce ekstraklasy kobiet zagrają siatkarki Jutrzenki oraz Wyborowe, natomiast brązowe medale ekstraklasy mężczyzn przypadną zwycięzcą pojedynku TKKF Dzikusy - Iskra.

W rywalizacji barażowej o ekstraklasę kobiet największe emocje towarzyszyły spotkaniu pomiędzy Lamią Tuszyn a Dream Team. Pierwszy set to dobra dyspozycja zawodniczek Dream Team, które objęły prowadzenie w meczu. Jednak następne partie to znaczna poprawa gry Lamii i to właśnie mistrzynie I ligi kobiet, dzięki zwycięstwu 3:1 przypieczętowały powrót do ekstraklasy po rocznej przerwie. Po gładkim trzysetowym zwycięstwie Stacji Nowa Gdynia nad Siatkarzem Drużbice, w ekstraklasie kobiet pozostaną zawodniczki Nowej Gdyni jak i Dream Team.

W I A lidze mężczyzn rozegrano pierwsze z "dwu-meczy" decydujących o końcowej klasyfikacji. W aż trzech z czterech spotkań o zwycięscy musiał zadecydować tie-break, zatem rywalizacja w tych parach będzie trwać zapewne do ostatnich piłek rewanżowych meczy. Nieznacznie bliżej pierwszego miejsca są zawodnicy Sokoła Rzgów, którzy w pojedynku na szczycie rozstrzygnęli na swoją korzyść pięciosetowe, zacięte widowisko i prowadzą jedynie 5 małymi punktami. Małą niespodziankę sprawiła drużyna Bez Nazwy, która w konfrontacji o trzecią lokatę pokonała również 3:2 Gremi. Emocje występowały także do ostatnich piłek pięciosetowego meczu o V miejsce, po którym bliżej sukcesu są siatkarze Lozametu pokonując Bejłocz.

Bez niespodzianki natomiast w rywalizacji o pierwsze miejsce I B ligi mężczyzn. Faworyt, najlepszy zespół rundy zasadniczej Volley Centrum oddając przeciwnikom, drużynie Czarni tylko jednego seta zrobił pierwszy krok w stronę awansu do wyższej klasy rozgrywkowej. Bliżej trzeciego miejsca i gry w barażach są siatkarze AMC, którzy zwyciężyli spotkanie przeciw Starszakom. Ciekawie przedstawia się natomiast rywalizacja o VII miejsce, które chroni przed bezpośrednim spadkiem. Pierwszy pojedynek pomiędzy Społeczną Akademią Nauk a Izbą Celną był bardzo wyrównany a o końcowym sukcesie tych drugich decydowały pojedyncze piłki w końcówkach setów. O zaciętości spotkania świadczy fakt, że po pięciu rozegranych setach stosunek małych punktów równy jest zero.

W II lidze mężczyzn nadspodziewanie łatwe zwycięstwo drużyny Warecka w meczu o pierwsze miejsce przeciwko faworytom po rundzie zasadniczej zawodnikom Juniora. Zespół, który "rzutem na taśmę" awansował do finału, jest niezwykle bliski sukcesu w postaci triumfu w II lidze i awansu do wyższej klasy rozgrywkowej. Krok w kierunku trzeciej lokaty i gry w barażach zrobili siatkarze Dell, którzy zwyciężyli Elma-RK w czterech setach.

Na szczycie III ligi mężczyzn "status quo". Zarówno prowadzący w tabeli Fuks Sulejów jak i "goniący" go zespół Vent Energy zwyciężyli swoje spotkania w łatwych trzech setach i o klasyfikacji końcowej zadecydują ostatnie spotkania sezonu.