Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Łodzianie uczą głuchonieme dzieci tańczyć breakdance’a

Jacek Losik
Uczestnicy zajęć uczą się od specjalistów, jak wykonywać akrobatyczne elementy breakdance’u
Uczestnicy zajęć uczą się od specjalistów, jak wykonywać akrobatyczne elementy breakdance’u materiały prasowe
Młodzi, profesjonalni tancerze z łódzkiej Fundacji Art of Breaking uczą głuchonieme dzieci i młodzież tańczyć breakdance’a.

Breakdance to akrobatyczny taniec wykonywany w rytm hip-hopowej muzyki. Jak się jednak okazuje, aby tańczyć, nie trzeba być osobą słyszącą. Udowadniają to młodzi tancerze z łódzkiej Fundacji Art of Breaking, którzy uczą tańca głuchonieme dzieci i młodzież. Rozpoczyna się właśnie kolejna edycja projektu Deaf Do Dance (ang. Głusi Tańczą).

- Od dwóch lat z przyjaciółmi prowadzimy fundację, która działa na rzecz dzieci zagrożonych wykluczeniem społecznym. Naszym głównym celem jest tworzenie środowiska, które będzie kształtowało postawę i charakter młodych ludzi, poprzez rozwój ich pasji - mówi Krzysztof „Fabian” Zięba, prezes zarządu fundacji. - Od roku prowadzimy projekt Deaf Do Dance, w którym pracujemy z niesłyszącymi dziećmi.

Za wzór do naśladowania, przedstawiano dzieciom amerykańskiego bboya Kujo, który urodził się całkowicie głuchy na prawe ucho oraz z mocno ograniczonym słuchem w lewym uchu. Mimo, iż jest głuchoniemy został profesjonalnym tancerzem. Mało tego. Stał się jednym z twórców najbardziej znanych akrobatycznych i widowiskowych elementów breakdance’a.

- Pokazujemy dzieciom na przykładzie Kujo, że nawet bez słuchu można doskonale radzić sobie w życiu i nie trzeba rezygnować ze swoich pasji - mówi Fabian.

Na zajęciach instruktorzy próbują wypracować z młodzieżą coś w stylu tanecznego języka migowego. Tancerz prowadzący konkretnymi ruchami przekazuje informację o tempie bitu, do którego tańczy zespół. Zanim jednak uda się stworzyć pionierski system komunikacji, instruktor z pomocą tłumacza tradycyjnego języka migowego, podaje jak wykonać podstawowe ruchów. Sam również to prezentuje.

Następnym etapem jest wspieranie młodych tanczerzy w łączeniu figur w choreografię. Młodzież po poznaniu podstaw zyskuje powoli dowolność w kreowaniu swojego stylu.

Projekt kontynuowany jest w tym roku w nowej siedzibie Fundacji art of Breaking przy ul. Wólczańskiej 14. Rodzicie, którzy chcą, aby ich dzieci wzięły udział w bezpłatnych lekcjach tańca, powinni złożyć dokumenty o stypendium Fundacji Kwiat Lotosu oraz centrum diagnostyki medycznej Wizja V, które współpracują z fundacją Art of Breaking.

**CZYTAJ WIĘCEJ:

Młodzi łodzianie z Fundacji Art of Breaking uczą głuchonieme dzieci tańczyć

**

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Łodzianie uczą głuchonieme dzieci tańczyć breakdance’a - Łódź Nasze Miasto

Wróć na lodz.naszemiasto.pl Nasze Miasto