ŁKS - Zastal Zielona Góra 59:91. Coraz więcej porażek i coraz mniej kibiców

(BAP)
Marcin Salamonik zdobył dla ŁKS 13 punktów.
Marcin Salamonik zdobył dla ŁKS 13 punktów. Łukasz Kasprzak
Zastal to jeden z trzech zespołów, który koszykarze ŁKS pokonali w ekstraklasie. W Zielonej Górze po dramatycznym meczu zwyciężył ŁKS 104:103. Ale na ponowne zwycięstwo ŁKS, tym razem w Łodzi, mało kto wierzył. W Atlas Arenie koszykarzy ŁKS dopingowało w niedzielę zaledwie 200 kibiców.

Mecz w Atlas Arenie zaczął się nawet obiecująco dla ŁKS, bo po otworzeniu wyniku przez byłego środkowego ŁKS Kirka Archibeque za trzy trafił Michał Krajewski. To było jednak jedyne prowadzenie ŁKS w tym spotkaniu. Szybko bowiem swoje spore umiejętność strzeleckie pokazali Walter Hodge i Kamil Chanas. Dzięki nim goście osiągnęli bezpieczną przewagę, a w grze ŁKS brakowało przekonania i chyba wiary w pokonanie wyżej notowanego rywala.

Do tego pod koniec pierwszej kwarty ŁKS stracił nieźle spisującego się Michała Krajewskiego. W szybkiej kontrze rozgrywający z krzykiem padł na parkiet i z podejrzeniem zerwania wiązadeł krzyżowych został odwieziony do szpitala.

Odważniej koszykarze ŁKS zaczęli grać w drugiej kwarcie. Dobrze na boisko wprowadził się Piotr Trepka (m.in. ładna akcja z Krzysztofem Sulimą), ale kibice z zazdrością patrzyli na rozgrywającego Zastalu. Hodge z lekkością przedostawał się pod kosz łodzian i po trzech jego widowiskowych akcjach z rzędu Zastal znów odskoczył drużynie ŁKS.

W 16 min Zastal prowadził już 36:23. I chyba to uśpiło drużynę z Zielonej Góry. Szkoda tylko, że ŁKS nie potrafił do końca wykorzystać słabszego okresu gry gości. Co prawda do przerwy ełkaesiacy zmniejszyli straty do 7 punktów (35:42), lecz powinno być znacznie lepiej.

Nadzieje na przerwanie passy porażek prysły szybko po powrocie obu drużyn na parkiet. Po trafieniu Trepki Zastal wygrywał tylko 46:41, lecz kolejne pięć minut w wykonaniu ełkaesiaków było fatalne. Wystarczy napisać, że przegrali je 0:14, a niemal wszystkie punkty dla gości zdobyli Chanas i Hodge.

W efekcie przed ostatnią częścią meczu Zastal wygrywał 17 punktami (60:43) i łodzianom pozostało walczyć tylko o kolejną honorową porażkę. Trudno jednak o tym mówić kiedy mecz przegrywa się 32 punktami.

ŁKS Łódź – Zastal Zielona Góra 59:91 (13:24, 22:18, 8:18, 16:31)
ŁKS: Salamonik 13, Bartoszewicz 11, Szczepaniak 9, Trepka 9, Sulima6, Dłuski 4,Krajewski 3, Kalinowski 2, Malesa 2, Kenig.
Zastal: Hodge 26, Dłoniak 17, Chanas 16, Mirković 14, Archibeque 8, Flieger 5, Rajewicz 3, Stelmach 2, Chodkiewicz, Sroka, Matczak.