ŁKS i Widzew już poza Pucharem Polski

Piłkarze ŁKS-u Łódź i Widzewa nie zdobędą w tym sezonie Pucharu ...
Piłkarze ŁKS-u Łódź i Widzewa nie zdobędą w tym sezonie Pucharu ... vito/Studio MK
Piłkarze ŁKS-u Łódź i Widzewa nie zdobędą w tym sezonie Pucharu Polski. Łodzianie zakończyli te rozgrywki na fazie 1/16.
Football Bambini, czyli piłka nożna od lat dwóch

Niedługo trwała przygoda ŁKS-u Łódź i Widzewa z Pucharem Polski 2013. Obie łódzkie drużyny przegrały od razu, kiedy przystąpiły do rywalizacji, czyli w 1/16 rozgrywek.

Ełkaesiacy w Wałbrzychu zaczęli dobrze, bo od gola w 6. minucie. Trafienie zaliczył Marcin Stąporski, ale później było już tylko gorzej. Gospodarze zdołali wyrównać jeszcze przed przerwą. W 40. minucie Bogusława Wyparłę pokonał Daniel Zinke, a decydujący cios zadał 13 minut po przerwie Damian Michalski.

Piłkarzy ŁKS-u nie było już stać na wyrównanie i w 1/8 Pucharu Polski zagra II-ligowy Górnik Wałbrzych. Łodzianom pozostaje walka ligowa. Najbliższy mecz już w środę (15 sierpnia) przy al. Unii Lubelskiej 2. Rywalem będzie Stomil Olsztyn.

Śląskie powietrze nie było również łaskawe dla piłkarzy Widzewa Łódź. Podopieczni Radosława Mroczkowskiego ulegli w Gliwicach miejscowemu Piastowi 0:1. Jedyną bramkę tego spotkania zdobył 4 minuty po zmianie stron Ruben Jurado. Hiszpan wykorzystał niezdecydowanie łódzkich obrońców i dobił, obroniony przez Macieja Mielcarza, strzał Pavola Cicmana.

Na odpowiedź widzewiaków się nie doczekaliśmy. Wczoraj (11 sierpnia) to Piast był bliższy zdobycia drugiej bramki (poprzeczka). Jeśli czerwono-biało-czerwoni chcą się utrzymać w tym sezonie w T-Mobile Ekstraklasie, niewątpliwie muszą poprawić swoją grę. Czasu zostało niewiele. Inauguracja sezonu już w sobotę (18 sierpnia). Widzew zagra u siebie z Mistrzem Polski - Śląskiem Wrocław.