Koszykówka: Polska - Gruzja (relacja minuta po minucie)

Polscy koszykarze wygrali z Gruzją 67:58 w meczu który odbył się w łódzkiej Atlas Arenie. Zapraszamy do przeczytania relacji minuta po minucie, jaką przeprowadziliśmy.

Polscy koszykarze grają dzisiaj (17 sierpnia) **w łódzkiej Atlas Arenie z Gruzją. Spotkanie jest piątą kolejką rozgrywek grupowych w kwalifikacjach do [Eurobasket 2011**](http://www.mmlodz.pl/9922/2010/7/30/eurobasket---bilety-i-mecze-kwalifikacji-polskich-koszykarzy-w-lodzkiej-atlas-arenie-serwis?category=sport).

Do tej pory polscy koszykarze wygrali w Bydgoszczy z Portugalią i w ostatnią sobotę (14 sierpnia) z Belgią. Gorzej naszym koszykarzom szło na wyjazdach, gdzie przegrali z Gruzinami i Bułgarami. Gruzini przegrali dotychczas tylko z Belgią i prowadzą w naszej grupie eliminacyjnej. Wygrana w dzisiejszym meczu sprawi, że szanse Polaków na awans z grupy znacznie wzrosną, a przy wysokiej wygranej możemy nawet objąć prowadzenie w grupie. Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo z tego spotkania, prosto z łódzkiej Atlas Areny.

Do obejrzenia fotogalerii z tego spotkania i przeczytanie wypowiedzi pomeczowych zapraszamy jutro (18 sierpnia) rano

Koniec spotkania. Polacy wygrali 67:58
Green trafił osobiste, ale odpowiedział Berisha, a po chwili jeszcze trójka Koszarka! Do końca 30 sekund, Gortat otrzymuje piąty faul i musi opuścić parkiet. 67:54
Sanikidze spudłował próbując wsadu. Koszarek fauluje Greena. Do końca 1,5 minuty. Gruzini wierzą jeszcze w zwycięstwo. 62:52
Pachulia trafia dwa osobiste, ale odpowiada Lampe. I świetna kontra Polaków. Berisha obsłużył idealnie Gortata. Do końca 2 minuty. 62:50
Koszarek trafił tylko jeden osobisty. Green trafia z ok. 8 metrów. Do końca 3 minuty. Czwarty faul Gortata - każde kolejne przewinienie zawodnika Orlando Magic skończy się wykluczeniem do końca dzisiejszego meczu. 58:48
W końcu punkty dla Polski. Lampe robi akcję 2+1. Asystę zaliczył Gortat, a po chwili sam rzucił dwa punkty. Łodzianie znów są liderami drużyny. Do końca 5 minut, a kibice głośno dopingują.
Markoiszwili trafia za trzy. Gruzini zmniejszyli straty do 10 punktów. Lampe pudłuje spod kosza. Nasza ofensywa stanęła, ale jeszcze nieźle bronimy.
Gortat znów powstrzymuje Pachulię. Koszarek pospieszył się z rzutem za trzy. Wykorzystuje to Sanikidze trafiając trójkę. Na parkiecie robi się nerwowo. Do końca meczu 6,5 minuty.
IV Kwarta już rozpoczęta. Gruzini nie mogą trafić w dwóch kolejnych akcjach, a Polacy po punktach Dylewicza i Berishy powiększają przewagę do 15 oczek. 51:36
Kelati nie trafił, ale Gruzini nie zdążyli już wyprowadzić skutecznej akcji. Po trzech kwartach Polska prowadzi 47:36.
Kolejny błąd 24 sekund Gruzinów. Polacy nie potrafią wykorzystać. Do końca kwarty 6,4 sekundy. Piłka Polaków.
Kilka ponowień Gruzinów pod naszym koszem, ale kończy się błędem przy wyprowadzaniu piłki z boku. Dylewicz kończy akcję penetracyjną. Polacy prowadzą 47:34. To najwyższa przewaga naszych koszykarzy w tym meczu.
Przechwyt Kelatiego i trójka Majewskiego. O czas prosi trener Gruzinów. Do końca kwarty 3 minuty. 45:34
Po wznowieniu gry akcja 2+1 Gortata. Pod naszym koszem faul Dylewicza. Drugie przewinienie naszego kapitana.
Niecelne trójki: z jednej strony Koszarek, z drugiej Cincadze. Nie trafiają też Gortat i Dylewicz z półdystansu. Po raz pierwszy z gry trafił za to Pachulia. Czas dla Polski, niecałe 4 minuty do końca 3. kwarty. 39:34
Gortat ładnie wymanewrował Pachulię, Tskitishvili trafia za trzy, a Koszarek popełnia błąd kroków. Do końca kwarty 7 minut. 37:28
Rozpoczęła się trzecia kwarta. Na początek pudło Gruzinów i Lampego oraz Gortata. Błąd 24 sekund po stronie gości.
Koszykarze są już gotowi do rozpoczęcia drugiej połowy. Do przerwy Polacy prowadzą 10 punktami i mają 3 bloki, a rywale tylko jeden. Polacy mają też o wiele lepszą skuteczność w rzutach za dwa punkty (61,1% do 38,1). W pozostałych statystykach zespoły wyglądają podobnie.
Drugi faul Pachuli. Dwie sekundy do końca... Koszarek trafia za trzy równo z syreną! Polska prowadzi z Gruzją do przerwy 35:25
Dwa punkty Gortata, a po chwili efektowny blok. Dwa osobiste Pachuli trafione.
Zaza Pachulia zdobył pierwszy punkt w tym meczu. W odpowiedzi Koszarek za trzy punkty. Do końca kwarty 1,5 minuty. Czas dla Polski, na parkiecie cheerlederki, a Polacy prowadzą 30:21.
Markoiszwili trafił za trzy. Tylko on w zespole gości co jakiś czas trafia. Koszarek popełnił błąd w rozegraniu, a Lampe nie trafia za trzy. Pierwsza przerwa dla Griszczuka. 3,5 minuty do końca kwarty. 27:20
Kelati trafił dwa osobiste, a Gruzini mają problemy w ataku. 5 minut do końca kwarty. 27:17
Kelati popisał się świetną penetracją pod kosz i rzutem "kelnerskim" lewą ręką. Gortat z Lampe świetnie w obronie, a Berisha trafia spod kosza. Powiększamy przewagę.
Rozpoczęła się druga kwarta i znów zaczyna Gortat. Markoiszwili odpowiedział trójką, a Gortat w pogoni za piłką wylądował prawie w trybunach, co w Atlas Arenie jest nie lada wyczynem.
Złe rozegranie Koszarka w ostatnich sekundach i Gruzini mieli jeszcze szansę na zmniejszenie strat - spudłował Gamkrelidze. Po pierwszej kwarcie 12:8 prowadzą Polacy.
Końcówka kwarty - pozostało 30 sekund. Na parkiecie pojawił się Majewski za Kelatiego. Lampe po raz kolejny zbiera na atakowanym koszu. 12:8
Maciej Lampe dobija rzut Gortata. 12:6 Twarda obrona Polaków i przechwyt Berishy, ale Koszarek pospieszył się z rzutem za trzy. 1,5 minuty do końca kwarty
Koszarek za trzy! Polacy twardo bronią w strefie podkoszowej, Gruzini próbują rzutów z półdystansu. 3,5 minuty do końca kwarty. 10:6
Drugi faul Kelatiego, Griszczuk nie reaguje, a Lampe kończy kontrę wsadem z faulem i dokłada punkt z linii rzutów wolnych. 7:4
Niecelne rzuty po obu stronach. Na razie lepiej obie drużyny prezentują się w obronie. 6 minut do końca kwarty. 4:4
Dwa niecelne rzuty za trzy Berishy. Piłka sporna po walce Gortata z Pachulią. Te pojedynki powinny być ozdobą dzisiejszego spotkania. Kroki Gruzinów.
Mecz się zaczął. Polacy wywalczyli piłkę i od razu punkty Gortata.
Polacy rozpoczną w składzie: Gortat, Lampe, Kelati, Berisha i Koszarek, natomiast Gruzini: Green, Pachulia, Szengelija, Cincadze oraz Sanikidze.
Jesteśmy już po oficjalnych prezentacjach zespołów. Teraz czas na hymny obu państw. Mecz rozpocznie się z lekkim opóźnieniem, za ok. 5 minut.
Chwilę wcześniej była prezentacja spotów przeciwko dopalaczom z udziałem Marcina Gortata.
Do rozpoczęcia spotkania pozostało ok. 12 minut. Koszykarze obu drużyn się rozgrzewają, a kibice gromadzą się na trybunach.