Koszykówka: Polska - Belgia (relacja minuta po minucie)

Polscy koszykarze pokonali Belgów w łódzkiej Atlas Arenie 93:73. Zapraszamy do przeczytania relacji minuta po minucie z tego meczu.

Polscy koszykarze grają dzisiaj (14 sierpnia) **w łódzkiej Atlas Arenie z Belgią. Spotkanie jest czwartą kolejką rozgrywek grupowych w kwalifikacjach do Eurobasket 2011**.

Do tej pory polscy koszykarze wygrali tylko w Bydgoszczy z Portugalią, a na wyjazdach nie sprostali Gruzinom i Bułgarom. Belgowie zwyciężyli natomiast we wszystkich trzech spotkaniach. Wygrana w dzisiejszym meczu pozostawi Polakom duże szanse na awans z grupy, a porażka zminimalizuje je do prawie zera. Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo z tego spotkania, prosto z łódzkiej Atlas Areny.

15. M. Faison                  8 pkt.

Majewski trafił jeszcze dwa osobiste i koniec spotkania. Polska wygrała z Belgią 93:73! Dziękujemy za śledzenie relacji na żywo.
Lampe zdobywa jeszcze dwa punkty z rzutów wolnych. Polacy do końca bronią i Lampe blokuje jeszcze Lauwersa. 0,9 sekundy do końca.
Koszarek trafił; Polska prowadzi 89:70; do końca 60 sekund.
Wysoka obrona Belgów. Polacy popełniają błąd ośmiu sekund. Goście nie trafiają, zbiórka Lampe i Koszarek kończy akcję spod kosza. Szansa na akcję 2+1.
Oveneke za trzy, odpowiada Gortat indywidualną akcją. Na trybunach fala, a na parkiecie cheerliderki. 86:68 na dwie minuty przed końcem meczu.
Belgowie próbują jeszcze odrabiać straty. Trójki trafili Lauwers i Muya. Lampe odpowiedział dwa razy za dwa "oczka". 82:65 Do końca 3 minuty.
Na parkiet powrócili Kelati i Gortat. Polacy w ataku próbują grać długie akcje, ale nie wszystkie kończą się punktami. Belgowie jednak też mało trafiają i nasi koszykarze prowadzą 78:59. Do końca meczu niecałe 5 minut.
Koszarek trafia za trzy równo z syreną! Siedem minut do końca meczu, a Polacy prowadzą 76:55.
Rozpoczęła się już IV kwarta. Dwa punkty spod kosza zdobył Hrycaniuk, a Koszarek zablokował rywala. 73:52
Za Gortata pojawia się Hrycaniuk. Na ławce siedzą również Lampe i Kelati. Do końca kwarty 30 sekund. 69:52
Kolejna dwójkowa akcja Kelatiego i Gortata i znów punkty naszego centra. Belgowie odpowiadają, ale z drugiej strony indywidualna akcja Berishy i punkty spod kosza po dwutakcie. 69:50
Na trybunach ogromna wrzawa i czerwono-białe baloniki, a na parkiecie walka o każdą piłkę.
Dwójkowa akcja Gortata i Lampe. Ten ostatni kończy wsadem. Goście nie mogą przedrzeć się przez szczelną obronę Polaków.
Kolejna trójka Polaków! Tym razem trafia Berisha po podaniu Kelatiego. 61:46 i Belgowie proszą o czas. Do końca III kwarty pozostało niecałe sześć minut.
Pierwszy niecelny rzut Gortata z gry w tym spotkaniu. Piłka zatańczyła na obręczy, ale nie wpadła do kosza. Za trzy punkty trafia za to Koszarek i obejmujemy najwyższe prowadzenie w tym meczu - 58:46.
Rozpoczęła się już 2. połowa. Do przerwy Polacy mieli fantastyczną skuteczność w rzutach za dwa punkty - 88,2%! To zasługa podkoszowych Lampego i Gortata, którzy rzucili łącznie 33 punkty. Również od punktów Gortata rozpoczęła się druga część gry. 55:44
Na sam koniec kwarty znów dwa punkty Gortata. Tym razem naszego jedynaka z NBA znalazł pod koszem pięknym podaniem lobem Koszarek. Po pierwszej połowie Polska prowadzi z Belgią 51:44.
Kelati sam za trzy! 30 sekund do końca... 49:44
Niesamowity Lauwers po raz trzeci z rzędu za trzy. Kelati znów świetnie asystuje! Tym razem pod koszem znalazł się Dylewicz. Kapitan naszej reprezentacji nie chciał być gorszy od Gortata i też pokusił się o akcję 2+1.
Dwójkowa akcja Kelatiego z Gortatem - Marcin po raz kolejny zdobywa 2+1. I świetna obrona Dylewicza z Gortatem pod własnym koszem. 43:38
Kapitan zespołu - Filip Dylewicz za trzy! Dwoma trójkami odpowiada Lauwers, a Berisha zatrzymuje kontrę Belgów. 38:38
Seria błędów po obu stronach - podwójne kozłowanie Koszarka; pudło spod samego kosza van den Spiegela. Punkty zdobywa w końcu Gortat, który powrócił za Hrycaniuka. Koszarek kończy kontrę i prowadzimy 35:30. 5 minut do końca kwarty
Do Gortata na ławce dołączył Lampe. Kto teraz będzie zdobywał punkty dla Polski? Na razie mamy problemy z wyprowadzeniem akcji z własnej połowy...
Hrycaniuk trafił oba osobiste, ale trójką odpowiedział Beghin, a po chwili też za trzy trafił Majewski. 31:30
Minęła dopiero minuta II kwarty. Belgowie zdobyli trzy punkty, a Polacy są co chwila faulowani. Lampe spudłował dwa osobiste, teraz będzie rzucał Hrycaniuk.
Rozpoczęła się II kwarta. Na parkiecie po stronie polskiej Koszarek, Hrycaniuk, Majewski, Lampe i Chanas. Odpoczywa Gortat.
Niezła obrona Polaków w końcówce kwarty. Lampe zakończył pierwszą część celnym rzutem. Polacy prowadzą po I kwarcie 26:24
Kelati ma problemy z obrońcami belgijskimi. Jak na razie dla nas punktują tylko Gortat i Lampe oraz Berisha. 18:19 Do końca kwarty 100 sekund.
Faison przedarł się przez mocną obronę Polaków. Gortat odpowiada spod kosza. 15:13
I znów Lampe! Tym razem zebrał w ataku i dobił spod kosza. Czas dla Belgów. Do końca kwarty 4:48 min. 13:11
Kolejna akcja Lampe. Gortat zbiera w obronie i Berisha kończy akcję. 11:11 5 minut za nami.
Akcja Gortata 2+1. W odpowiedzi van Rossom za trzy, a po chwili dwa punkty Lampe po indywidualnej akcji. 7:11
Pierwsze przewinienie ma już na swoim koncie nasz jedyny nominalny rozgrywający - Koszarek. Van den Spiegel wykorzystał jeden osobisty, a w odpowiedzi trafia Gortat. 2:5
Pierwsze punkty zdobył Faison. Podwyższa Hervelle. 0:4
Pierwsze piątki już na parkiecie. Polacy rozpoczną w składzie: Gortat, Koszarek, Lampe, Berisha i Kelati. Belgowie: Hervelle, van den Spiegel, Faison, van Rossom i Moors.
Jesteśmy już po oficjalnych prezentacjach obu drużyn. Teraz pora na hymny obu państw. Mecz rozpocznie się za ok. 5 minut.
Do rozpoczęcia spotkania pozostało ok. 10 minut. Koszykarze obu drużyn się rozgrzewają, a kibice gromadzą się na trybunach.