Koszykówka: ŁKS Łódź nie dał rady AZS-owi Politechnice Warszawskiej [zdjęcia]

Foto Dominik Wróbel
Koszykarze ŁKS-u Łódź przegrali wczoraj z AZS-em Politechniką Warszawską 69:87. Był to ostatni mecz w tym sezonie rozgrywany przez nich na własnym parkiecie.

W środę koszykarze ŁKS-u wywalczyli awans do Ekstraklasy

Początek wczorajszego (7 maja) spotkania pomiędzy ŁKS-em Łódź a AZS-em Politechniką Warszawską był bardzo wyrównany. Pierwsze punkty dla gospodarzy zdobył Marcin Salamonik. Przez 5 minut meczu zawodnicy obu drużyn oddali bardzo mało rzutów, a kibice mogli przyjrzeć się grze defensywnej. Dopiero po "trójkach" Dariusza Kalinowskiego i Bartosza Szczepaniaka gra nabrała tempa. Łodzianie dość szybko wysunęli się na prowadzenie, które powiększali kolejnymi celnymi rzutami za trzy punkty (dwukrotnie Filip Kenig).

Niestety druga kwarta nie układała się już tak pomyślnie dla łodzian. W tej części gry zdecydowanie częściej trafiali warszawianie, a przewaga ŁKS-u malała z minuty na minutę. Po skutecznych akcjach Jarosława Mokrosa i Michała Nowakowskiego, AZS po raz pierwszy objął prowadzenie, które utrzymał już do końca spotkania.

Po przerwie łodzianie wciąż nie mogli odnaleźć swojego rytmu gry. W pierwszej połowie trzeciej odsłony tego meczu gospodarze nie mogli trafić ani jednego kosza. W drugiej połowie trzeciej kwarty swój festiwal strzelecki miał Krzysztof Sulima. Do końca kwarty tylko on punktował dla ŁKS-u, zdobywając w tym czasie 10 "oczek".

Ostatnia odsłona meczu była lepsza w wykonaniu Ełkaesiaków. Podopieczni Piotra Zycha podobnie jak w pierwszej kwarcie popisywali się celnymi rzutami za trzy punkty (Wojciech Binkowski, Michał Krajewski, Kenig). Jednak przewaga Politechniki była zbyt wysoka, by łodzianie mogli jeszcze jej zagrozić. W drużynie ŁKS-u najwięcej punktów zapisał na swoim koncie Krzysztof Sulima (25 pkt.), natomiast u gości Mateusz Ponitka (20 pkt.).

Mimo przegranej w hali panowała niesamowita atmosfera, a koszykarzom ŁKS-u nie schodził uśmiech z twarzy. Kibicom we wspaniałym dopingu pomagała nowa maskotka klubu - "Rycerz Wiosny", która zapewniła dodatkową rozrywkę.
Już w środę (11 maja) ŁKS zakończy sezon 2010/2011 meczem w Warszawie
o mistrzostwo I ligi. Zarówno łodzianie, jak i warszawianie w przyszłym sezonie będą występowali na parkietach Ekstraklasy.

Autorka tekstu: Michalina Stasiak