Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Cracovia - Widzew Łódź 1:1. Wreszcie pierwszy punkt Widzewa na wyjeździe!

op.wm
W sobotę wieczorem Widzew zremisował w Krakowie z Cracovią 1:1. To pierwszy punkt Widzewa w tym sezonie wywalczony na obcym bosiku. Widzew zagrał w Krakowie jak na swoje możliwości bardzo walecznie i ambitnie.

Widzew wyszedł niesamowicie zmotywowany i usposobiony ofensywnie. Łodzianie od początku postanowili zaatakować bramkę Pilarza. Najbardziej aktywny w swoich próbach był Marcin Kaczmarek, który raz po raz nękał obrońców i bramkarza Cracovii.

Gospodarze mieli wielkie problemy z wyprowadzeniem piłki z własnej połowy, a kiedy już jej się to udało to zawodziła dokładność. Na palcach jednej ręki można policzyć akcje, gdzie wymienione zostały trzy dokładne podania.

Taki stan rzeczy utrzymywał się do 40 minuty, kiedy to odważnie z piłką zabrał się Żytko, podał do Danielewicza a ten z pierwszej piłki wypuścił sam na sam Papadopoulosa, który strzałem w okienko zdobył gola dla Cracovii.

Mimo niekorzystnego rezultatu Widzew dalej atakował, jednak łodzianie nie potrafili ulokować piłki w bramce Cracovii.

Na drugą odsłonę Stawowy widząc nieporadność swoich podopiecznych w bój posłał Rakelsa oraz Kapustkę. Pierwsze 15 minut przebiegało pod dyktando gospodarzy, Cracovia kontrolowała przebieg gry.

Jednak podwójna zmiana w szeregach Widzewa przyniosła skutek już po minucie. Rzut rożny wykonywał Kaczmarek, najlepiej w polu karnym odnalazł się Mroziński, który z bliskiej odległości nie mógł zrobić nic innego jak tylko skierować piłkę do siatki.

Od tego momentu gra przenosiła się spod bramki gospodarzy pod pole karne gości i z powrotem. Jednak pomimo kilku dogodnych okazji z obu stron wynik nie uległ już zmianie i mecz zakończył się podziałem punktów, który de facto nie satysfakcjonuje żadnej z drużyn.

Cracovia Kraków - Widzew Łódź 1:1 (1:0)
Bramki: 1:0 Giannis Papadopoulos (39), 1:1 Piotr Mroziński (62).