Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

50 lat Studenckiego Radia Żak - konkurs nr 2

redakcja
redakcja
22 maja o godz. 20 w kinie Charlie rozpocznie się pokaz filmu „Aelita” z muzyką na żywo w wykonaniu zespołu Pustki. To kolejna odsłona 50 urodzin Żaka.

Mamy dla Was 5 podwójnych zaproszeń na to wydarzenie.

Wystarczy, że w komentarzu do tej wiadomości napiszecie do jakiego niemego filmu zespół Pustki powinien "podkładać" muzyke "na żywo".

Zabawę zakończymy 21 maja o godz. 13.

Pamiętaj! Biorąc udział w konkursie znasz i akceptujesz jego regulamin.

Fundatorem nagród w konkursie jest Studenckie Radio ŻAK

O pokazie

Wyjątkowy pokaz filmu Aelita (1924) w reżyserii Jakowa Protazanowa ze ścieżką dźwiękową zespołu Pustki, wykonywaną na żywo podczas projekcji.

Aelita to adaptacja powieści Aleksego Tołstoja, obraz uznawany za pierwszy rosyjski film science-fiction. Krytycy do dziś pamiętają sceny toczące się na Marsie, konstruktywistyczną scenografię autorstwa Aleksandry Ekster i Isaaka Rabinowicza oraz słynną scenę, w której bohaterowie rozpoczynają proletariacką rewolucję na Marsie. Akcja rozpoczyna się w grudniu 1921 roku, wraz z wprowadzeniem NEP-u (Nowej Polityki Ekonomicznej). Los i jego kolega Spiridonow odbierają tajemniczy przekaz radiowy. Aelita jest córką Tuskuba, władcy totalitarnego państwa na Marsie, gdzie członków klasy robotniczej zamraża się w momencie, gdy nie są już potrzebni. Aelita obserwuje Losa przez teleskop. Los podając się za Spiridonowa, buduje statek kosmiczny i razem z rewolucjonistą Gusewem wylatują na Marsa. Wkrótce Ziemianie i Aelita z rozkazu dyktatora trafiają do więzienia. Gusew i Los organizują rewolucję, a Aelita zgadza się być jej przywódcą.

Zespół Pustki powstał w 1999 roku w Ostrówku pod Warszawą, a założyli go Radosław Łukasiewicz i Janek Piętka. Początkowo grał surową, garażową odmianę alternatywnego rocka („Studio Pustki”, 2001 rok), jednak później rozszerzyli brzmienie o m.in. saksofon, skrzypce i wibrafon, jednocześnie zwracając się ku brzmieniu postrockowemu („8 Ohm”, 2004 rok). Na tej płycie po raz pierwszy zagrała – wówczas jeszcze głównie jako klawiszowiec – Barbara Wrońska. Trzeci krążek („Do mi no”, 2006 rok) przyniósł zwrot ku piosenkom i melodiom oraz przeboje „Słabość chwilowa”, „Telefon do przyjaciela” i „Nic do powiedzenia”. W 2008 roku ukazała się czwarta płyta („Koniec kryzysu”), którą zespół nagrał już bez Janka Piętki. Pustki mają też na koncie muzykę do trzech filmów, trzech spektakli oraz piosenki na płyty „Warszawa. A tribute to Joy Division” i „Wyspiański wyzwala”.

od 7 lat
Wideo

Zmarł Jan Ptaszyn Wróblewski

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lodz.naszemiasto.pl Nasze Miasto