Znicz Pruszków - Widzew Łódź 1:0. Pierwsza wiosenna porażka

Piłkarze Widzewa przegrali w Pruszkowie ze Zniczem 0:1. Choć przewagę mieli łodzianie, to nieoczekiwanie zwyciężyli gospodarze, którzy spadną do II ligi.

Dzisiejsze (1 czerwca) spotkanie na pewno nie zachwyciło. Gospodarze całe spotkanie umiejętnie się bronili, a Widzewiacy próbowali atakować, jednak niewiele z tego wynikało.

Rackiewicz strzela i Znicz się broni

Najbliżej strzelenia gola dla naszego zespołu byli Marcin Robak i Darvydas Sernas. Obaj mieli jednak rozregulowane celowniki zarówno przy strzałach głową z pola karnego jak i nogami z dystansu. Skutecznością popisał się za to Marcin Rackiewicz. Pomocnik Znicza wykończył dośrodkowanie Tomasza Chałasa celnym strzałem w 21. minucie.

Od tego momentu gospodarze jeszcze bardziej się cofnęli, ale łodzianie nie potrafili przedrzeć się przez szyki obronne Znicza. Najbliżej wyrównania był Sernas w 34. minucie. Litwin nie trafił jednak głową z 5 metrów w światło bramki. Chwilę później groźną akcję przeprowadził jeszcze Souhail Ben Radhia, ale Tunezyjczyk po minięciu kilku rywali oddał strzał obok słupka Adriana Bieńka.

Zmiany nic nie dają

Po przerwie trener Paweł Janas próbował wpłynąć na przebieg gry posyłając na boisko Przemysława Oziębałę, Piotra Kuklisa i Adriana Budkę. Widzewiacy ciągle nie potrafili jednak złamać obrony pruszkowian, a ci próbowali też kontrataków. Najgroźniejszy był strzelec bramki - Rackiewicz, ale jego kolejne uderzenia przelatywały obok naszej bramki.

Szansę na wyrównanie miał w 78. minucie Oziębała, jednak rezerwowy Widzewa został uprzedzony przez bramkarza rywali. W końcówce z dystansu próbował jeszcze uderzać Łukasz Broź. Piłka również nie znalazła drogi do siatki i Widzewiacy przegrali 0:1. Dla łodzian to pierwsza porażka wiosną, a trzecia w tym sezonie (wszystkie na wyjazdach). Ten wynik nie wpływa jednak na sytuację w tabeli ani jednych, ani drugich – Widzew ma zapewniony awans, a Znicz na pewno spadnie.

Znicz Pruszków – Widzew Łódź 1:0 (1:0)
Bramka: 1:0 M. Rackiewicz (21. min.)
Żółte kartki: Bieniek (Znicz), Robak (Widzew)
Znicz: A. Bieniek – B. Radler, P. Klepczarek, Z. Kowalski, R. Zaborowski, B. Osoliński, J. Kawa (64. M. Rybaczuk), J. Falkowski (46. P. Kasperkiewicz), M. Rackiewicz, A. Januszewski, T. Chałas (56. G. Piesio)
Widzew: M. Mielcarz – S. Ben Radhia, U. Ukah, J. Bieniuk, Dudu, K. Ostrowski (46. P. Oziębała), Ł. Broź, T. Lisowski (68. A. Budka), P. Grzelczak (46. P. Kuklis), D. Sernas, M. Robak