Widzew zagra w finale Copa del Sol!

P. Hochstim, WM
Mariusz Rybicki strzelił zwycięską bramkę w meczu z norweskim Tromso IL.
Mariusz Rybicki strzelił zwycięską bramkę w meczu z norweskim Tromso IL. Krzysztof Szymczak
Widzew w trzecim meczu turnieju Copa Del Sol pokonał norweski Tromso IL 2:1. Widzewiacy wygrali grupę niebieską i zagrają w finale hiszpańskiego turnieju. Przeciwnika Widzew pozna w czwartek po ostatniej kolejce spotkań grupy czerwonej.

Przed środową serią spotkań grupy niebieskiej w tabeli prowadził chiński Shanghai East Asia FC. Drugie miejsce, ze stratą jednego punktu zajmował Widzew. Tyle samo punktów co łodzianie miał rumuński zespół FC Vaslui, ale z gorszym stosunkiem bramek zajmował trzecie miejsce.

O awansie Widzewa do finału Copa del Sol zadecydować miał nie tylko wynik meczu Tromso IL, ale również pozostałe dwa mecze w grupie: Molde FK - Shanghai East Asia oraz FC Vaslui - FC Kopenhaga.

W pierwszym środowym meczu Molde FK pokonało 3:2 Shanghai East Asia, dzięki czemu Widzew w przypadku zwycięstwa nad drużyną Tromso IL mógł zająć pierwsze miejsce w grupie i awansować do finału. Ale nawet wygrana z Norwegami nie zapewniłaby Widzewowi pierwszego miejsca, gdyby rumuński FC Vaslui wysoko pokonał duńską drużynę FC Kopenhaga, która w turnieju jeszcze nie wygrała meczu.

Widzewiacy grali swój mecz trzy godziny wcześniej niż FC Vaslui, więc łodzianom nie pozostało nic innego, tylko wygrać swój mecz i kibicować później Duńczykom.

Pierwsza połowa meczu Widzewa z Tromso IL nie była ciekawa, a po dwunastu minutach drugiej części norweski zespół objął prowadzenie, za sprawą Aleksandara Prijovicia, który wykorzystał gapiostwo obrońców Widzewa Dino Gavricia i Thomasa Phibela. Cztery minuty później wyrównał Sebastian Dudek. Drugiego gola Widzew zdobył w 72. minucie. Krystian Nowak popisał się świetnym podaniem do Mariusza Rybickiego, który wyszedł sam na sam z norweskim bramkarzem i nie zmarnował tej szansy.

Zwycięstwo Widzewa z Tromso IL, przy jednoczesnej porażce Shanghai East Asia FC, spowodowało, że łodzianie stali się liderem grupy niebieskiej. Ale ze świętowaniem awansu do finału Copa del Sol trzeba było zaczekać do zakończenia meczu FC Vaslui - FC Kopenhaga. Duńczycy, którzy grali o przysłowiową pietruszkę, podeszli do meczu bardzo ambitnie i odnieśli swoje pierwsze w Copa del Sol zwycięstwo, pokonując FC Vaslui aż 4:0. Zapewnili w ten sposób awans Widzewowi, a sobie poprawili nastroje, bo była to ich pierwsza wygrana i jak na razie najwyższy wynik w całym turnieju.

W czwartek okaże się, z kim zmierzą się widzewiacy. Największe szanse na awans ma ukraiński Szachtar Donieck.

Widzew Łódź - Tromso IL 2:1
Gole: Sebastian Dudek (61), Mariusz Rybicki (72) - Aleksandar Prijović (57)
Widzew: Dragojević - Patryk Stępiński, Abbes, Phibel l, Gavrić - Pawłowski (36, Bruno; 63, Carvalho), Nowak, Dudek (87, Bartkowski), Batrović (46, Bartoszewicz), Kaczmarek (46, Rybicki) - Ben Dhifallah (46, Radzio). Trener: Radosław Mroczkowski.