Widzew Łódź - Zagłębie Lubin 1:0 (relacja minuta po minucie)

Widzew Łódź wygrał po dogrywce z Zagłębiem Lubin 1:0 w 1/16 Pucharu Polski. Zapraszamy do przeczytania relacji na żywo z tego meczu.

Piłkarze Widzewa Łódź grają dzisiaj (22 września) z Zagłębiem Lubin w 1/16 Pucharu Polski. Łodzianie ostatnim efektownym zwycięstwem 5:2 ze Śląskiem Wrocław narobili swoim kibicom sporo apetytu. W meczu z Zagłębiem tak łatwo raczej nie będzie.

Po pierwsze lubinianie prezentują się solidniej od Śląska, a po drugie piłkarze Widzewa zagrają dzisiaj w mocno eksperymentalnym składzie. Szansę na występ od pierwszej minuty otrzymają od trenera Andrzeja Kretka, m.in. Bartosz Kaniecki, Jarosław Bieniuk, Rafał Grzelak, czy Sebastian Ceglarz. W składzie Zagłębia wystąpią z kolei w większości zawodnicy podstawowi. Czy rezerwowym Widzewa uda się pokonać Zagłębie? Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo z meczu Widzew Łódź - Zagłębie Lubin.

Przeczytaj także zapowiedź meczu Widzew Łódź - Zagłębie Lubin

Widzew Łódź - Zagłębie Lubin

1 : 0 (0:0) (po dogrywce)
Bramki: 1:0 P. Grischok (103. min.)

B. Kaniecki - A. Budka, W. Szymanek, J. Bieniuk, T. Lisowski, P. Grischok, Ł. Grzeszczyk, P. Kuklis (46. M. Panka), R. Grzelak (81. Ł. Broź), S. Ceglarz (46. D. Sernas), P. Grzelczak
B. Isailović - P. Kocot, S. Reina, C. Horvath, C. Nhamoinescu, B. Rymaniak, M. Bartczak, K. Wilczek, D. Plizga, W. Kędziora (69. A. Osmanagić), M. Traore (91. D. Djokić)

Żółte kartki: Bieniuk, Budka, Panka (Widzew) Wilczek, Nhamoinescu, Rymaniak (Zagłębie)

Zobacz fotorelację i przeczytaj podsumowanie meczu Widzew Łódź - Zagłębie Lubin

Koniec spotkania! Widzewiacy wygrali 1:0 i awansowali do 1/8 Pucharu Polski.
120' Grzelczak przyspieszył, minął rywala i oddał strzał z dystansu, ale obok słupka. Dogrywka potrwa o minutę dłużej.
116' Lisowski zniesiony na noszach za linię boczną. Widzewiacy grają teraz w dziesiątkę i nie wiadomo czy Lisowski wróci jeszcze do gry.
113' Lewą stroną pomknął Lisowski i dośrodkował spod linii końcowej... Piłkę w polu karnym przejął Grzeszczyk, przyjął i uderzył metr nad poprzeczką.
111' Rzut wolny dla Widzewa z bocznego sektoru boiska - z prawej strony będzie wrzucał Lisowski.
106' Rozpoczęła się druga połowa dogrywki. Jeśli Widzewiacy nie stracą bramki to wygrają i awansują do 1/8 Pucharu Polski. W przypadku ewentualnego remisu czekają nas rzuty karne.
Koniec pierwszej połowy dogrywki. Widzewiacy prowadzą 1:0.
Grischok dostał podanie na lewą stronę, ściął do środka wzdłuż pola karnego i uderzył po długim rogu. Futbolówka wpadła w okienko bramki i zatrzepotała w siatce. Isailović wyciągnął się jak struna, ale nie miał szans.
103' GGGOOOOOOOOOOOOLLLLLL!!! Paweł Grischok 1:0!
98' Na boisku nie ma Robaka...nie ma też bramki z rzutu karnego... Panka strzelił w środek, Isailović nie miał żadnych problemów z obroną tego uderzenia-podania.
97' Rzut karny dla Widzewa!
96' Póki co dogrywka wygląda jak regulaminowy czas gry - Widzewiacy próbują coś atakować, ale rażą nieporadnością. Lubinianie mają problemy z wyjściem z własnej połowy.
91' Rozpoczęła się dogrywka...
Koniec regulaminowego czasu gry. Będziemy mieli dogrywkę (2x15 minut)
90'+1 Sernas strzelił potężnie z rzutu wolnego, ale Isailović popisał się fantastyczną paradą.
90' Tym razem Szymanek chciał pomóc przyjezdnym i skierował piłkę w stronę bramki, ale Kaniecki wybił na róg. Sędzia doliczył 2 minuty. Czy padną jeszcze bramki? Jeśli nie, to będziemy mieli dodatkowe 30 minut gry.
89' Budka z Kanieckim prawie podali piłkę pod nogi Nhamoinescu. Dużo nie brakowało, a obywatel Zimbabwe przejął by piłkę przed pustą bramką.
86' W miarę składna akcja Widzewa. Sernas doszedł do dośrodkowania Grischoka, ale przeniósł piłkę nad bramką.
84' Doskonała okazja Grzeszczyka... Obrońca Zagłębia przeskoczył nad graczem Widzewa, ale nie trafił w piłkę. Futbolówkę przejął Grzeszczyk strzelił z 8 m nad bramkarzem, piłka leciała do siatki, Grzeszczyk pobiegł za nią, ale minął go obrońca, który wybił piłkę na róg.
80' Lisowski przewrócił się na piłce pod linią końcową. Z boiska schodzi Grzelak, za niego pojawia się Broź.
77' Gospodarze wykonywali rzut wolny z ok. 30 metrów. Mocne uderzenie Sernasa, Isailović wybił niepewnie do przodu, ale obrońcy zażegnali niebezpieczeństwo.
72' Widzewiacy próbują ataków skrzydłami. Dośrodkowanie z prawej strony Budki wyleciało za linię końcową, a wrzutka z lewej Grzelczaka trafiła w ręce bramkarza.
67' Na murawie nie dzieje się nic, a atmosfera na stadionie zaczyna przypominać oczekiwanie na wielką bitwę, jak za czasów Jagiełły - kibice wykrzykują "Hurrrraaa!", "Do ataku!" "Na nich!". Zobaczymy czy piłkarze ich posłuchają i będą jak wojska polsko-litewskie pod Grunwaldem.
65' Strzał w światło bramki (!) - Wilczek trafił głową w piłkę, a ta trafiła w ręce Kanieckiego.
61' Kibice próbują zachęcić łodzian do ataku skandując "Do ataku!".
58' Dalsze minuty nieudolnej gry z obu stron. Przewagę mają co prawda Widzewiacy, którzy przebywają na połowie Zagłębia, ale co chwila podają do tyłu lub tracą piłkę. Lubinianie robią to samo tylko na własnej połowie.
54' Jak na razie zmiany w Widzewie nie przyniosły poprawy gry. Panka dostał już żółtą kartkę, a Sernas poza akcją z 49. minuty niczego jeszcze nie pokazał.
49' Pierwsza składna akcja Widzewa. Kilka podań wymienili ze sobą Grzelak, Grzeszczyk i Sernas. Niestety w końcówce zabrakło dokładności i nie było strzału na bramkę Isailovića.
46' Rozpoczęła się druga połowa meczu. Dwie zmiany w Widzewie: pojawili się Sernas i Panka, a zeszli Ceglarz i Kuklis.
45' Sędzia doliczył trzy minuty do pierwszej połowy...ale w doliczonym czasie gry nic się już nie działo. Widzew Łódź do przerwy remisuje z Zagłębiem Lubin 0:0.
43' Głośny doping łódzkich kibiców, ale piłkarze póki co nie potrafią się dostosować poziomem do swych fanów.
41' Mocny strzał Traore z 11 m odbił do boku Kaniecki, a kibice skandują "Andrzej Kretek".
40' Znów na boisku leży Nhamoinescu. Tym razem obyło się bez interwencji medycznej, ale lewy obrońca Zagłębia jest dzisiaj najbardziej obijanym graczem.
36' Strzał (?!) Grischoka z ponad 30 m, ledwo doleciał do obrońców ustawionych na linii pola karnego.
33' Na boisku leży Nhamoinescu, który ucierpiał w starciu z Grischokiem.
32' Traore strzelał głową z 7 m, piłka przeleciała metr nad bramką. Kolejny fatalny mecz rozgrywa Lisowski, który nie potrafi ani powstrzymać rywali, ani wyprowadzić piłki.
28' Tym razem żółty kartonik dla Budki. Poza tym na boisku kiks "goni" kiks i  niedokładne podanie.
24' Żółta kartka dla Bieniuka za faul w środku boiska na Wilczku.
22' Grzeszczyk próbował wybić piłkę na aut, bo na boisku leżał Bartczak. Widzewiak zrobił to tak niefortunnie, że trafił w... Bartczaka, a kibice wybuchnęli śmiechem.
18' W grze Widzewa dużo nerwowości i niedokładnych podań.
14' Niezła akcja Widzewa na prawej stronie. Dośrodkowanie Grischoka wybite na róg, po którym nie było zagrożenia.
9' Nhamoinescu strzelał z 5 m, ale Kaniecki, jakoś to wyłapał.
Mieliśmy małe kłopoty techniczne - stąd przerwa w relacji. Już uzupełniamy brakujące akcje i mamy nadzieję, że dalej będzie bez problemów.
6' Niezła okazja Widzewa. Grzelak nie doszedł jednak do piłki po dośrodkowaniu Grischoka, a Grzelczak nie trafił w piłkę.
4' Strzał Wilczka z dystansu, piłka przelatuje pół metra nad poprzeczką.
1' Rozpoczęło się spotkanie przy al. Piłsudskiego.
Za chwilę rozpocznie się spotkanie. Kibice Widzewa domagają się działań w sprawie nowego stadionu.