Widzew Łódź - Wisła Kraków 0:1 (relacja minuta po minucie)

Widzew Łódź przegrał na własnym stadionie z Wisłą Kraków 0:1. Jedyna bramka padła w pierwszej połowie.

Piłkarze Widzewa Łódź grają dzisiaj z wicemistrzem Polski, Wisłą Kraków. Poprzednie spotkanie tych drużyn na stadionie Widzewa zakończyło się wynikiem 1:3. Czerwoną kartkę otrzymał w tamtym meczu Łukasz Broź, a bramki zdobywali Cleber, Paweł Brożek i Marek Zieńczuk dla Wisły oraz Stefano Napoleoni dla Widzewa.

Piłkarze Widzewa Łódź po remisie z Lechem Poznań i wygranej w Kielcach z Koroną wyglądają na lekkiego faworyta dzisiejszego spotkania. Wisła jak na razie rozczarowuje w tym sezonie. Zespół prowadzi tymczasowy trener Tomasz Kulawik, a już od poniedziałku zespół obejmie oficjalnie Robert Maaskant. Zapraszamy do przeczytania relacji, jaką przeprowadziliśmy z meczu Widzew Łódź - Wisła Kraków.

Widzew Łódź - Wisła Kraków

0 : 1 (0:1)
Bramki: 0:1 D. Paljić (34. min.)

M. Mielcarz - Ł. Broź, W. Szymanek, J. Bieniuk, Dudu, A. Budka (54. P. Grischok), V. Durić, M. Panka, P. Kuklis (46. P. Nakoulma), T. Lisowski (74. P. Grzelczak), D. Sernas
M. Jovanić - E. Cikos, Cleber, G. Bunoza, J. Diaz, P. Małecki (85. P. Brożek), T. Jirsak, C. Wilk, D. Paljić (62. Piotr Brożek), A. Rios (72. R. Boguski), M. Żurawski

Czerwona kartka: Cikos (Wisła)
Żółte kartki: Rios, Cikos, Cleber (Wisła)

Zobacz fotorelację i przeczytaj podsumowanie meczu Widzewa z Wisłą

Koniec spotkania. Widzew przegrał z Wisłą Kraków 0:1.
90'+3 Widzewiacy nie mają pomysłu jak zaatakować skutecznie. Wygląda to jak bicie głową w mur. Do końca jedna minuta.
90' Mecz potrwa jeszcze 4 minuty. Grischok pomylił się o kilkanaście centymetrów. Część kibiców skoczyła do góry w geście radości. Znów w polu karnym leżą piłkarze po starciu w powietrzu.
89' Bieniuk głową obok bramki. Były kapiatan Widzewa miał jednak trudną pozycję.
87' Kolejny strzał Dudu, ale tylko rzut rożny. Wcześniej Mielcarz uprzedził Pawła Brożka.
85' Ostatnia zmiana w tym spotkaniu. Schodzi Małecki, a w jego miejsce pojawia się Paweł Brożek. Wiślacy próbują oddalać grę pod pole karne łodzian.
81' Piłkarze Widzewa nie mają pomysłu jak sforsować obronę gości, ale doping kibiców nie cichnie. Do końca meczu ok. 10 minut.
77' Ładne rozegranie Durića z Grzelczakiem, ale ten pierwszy zablokowany przez obrońców.
74' Ostatnia zmiana w Widzewie. Za Tomasza Lisowskiego wszedł Piotr Grzelczak. Wcześniej pojawili się Grischok i Nakoulma.
72' Małecki uciekł Broziowi, wstrzelił piłkę w pole karne, ale nie było tam jego kolegów. Ciągle 0:1.
70' Kolejny raz leży na murawie zawodnik Wisły. Tym razem Cleber. Widzewiacy dochodzą z piłką pod pole karne wisły, ale brakuje dokładności w decydujących momentach.
65' Podobnie jak w poprzednim meczu między Widzewem a Wisłą w Łodzi, tak i teraz mamy czerwoną kartkę. I znów ukarany nią prawy obrońca, ale tym razem Wisły. Z boiska wyrzucony Cikos.
62' Pierwsza zmiana w Wiśle. Za Paljića wchodzi Piotr Brożek. Widzewiacy od kilku minut atakują bramkę Wisły, ale bez efektów.
57' Fantastyczna okazja przed Sernasem. Litwin będąc 5 m przed bramką nieczysto trafił głową w piłkę i Jovanić do spółki z obrońcami wybili jakoś piłkę z linii bramkowej. Kilka chwil wcześniej groźnie z rzutu wolnego dośrodkował Dudu, ale piłkę złapał bramkarz.
53' Na strzał z ponad 30 m zdecydował się Dudu. Piłkę trafiła w siatkę...niestety, tylko boczną.
51' Znów było niebezpiecznie pod naszą bramką i znów sytuację sprowokowali Widzewiacy, nieuważnie rozgrywając piłkę.
46' Rozpoczęła się już druga połowa meczu. Jednak zmiana w zespole Widzewa. Za Piotra Kuklisa pojawił się Prejuce Nakoulma. Widzewiacy mieli od razu szansę. Durić nie opanował piłki w polu karnym.
Koniec pierwszej części gry. Piłkarze schodzą do szatni. Wisła do przerwy prowadzi 1:0 po bramce Dragana Paljića.
45'+2 Gospodarze mieli rzut rożny. Kuklis zakończył strzałem z prawie 30 m. Piłka przeleciała daleko od bramki.
45' Sędzia dolicza do pierwszej połowy 3 minuty. Atakować próbują Widzewiacy, ale krakowianie co chwila wybijają daleko piłkę. Jedna trafiła nawet na dach łódzkiego stadionu.
40' Sernas zagrał zbyt egoistycznie i zamiast podawać na lewo do Lisowskiego, to próbował minąć dwóch obrońców. Wiślacy wybili piłkę do przodu.
38' Kolejna głupia strata łodzian, tym razem przed polem karnym, ale obrońcy zdołali wybić futbolówkę na aut.
34' 0:1 Kuklis stracił piłkę na własnej połowie, a Paljić zdecydował się na strzał z ok. 25 m. Piłka leciała długo i po ziemi, ale jakoś wpadła między Mielcarzem a prawym słupkiem naszej bramki. Widzewiacy po raz trzeci w tym sezonie muszą odrabiać straty.
32' Świetną okazję zmarnował Durić. Adrian Budka wyprowadził kontrę prawą stroną, przerzucił na lewą do Lisowskiego, a ten znalazł w polu karnym Durića. Nasz pomocnik strzelił jednak wysoko nad bramką z 11 m.
29' Kolejna przerwa w grze. Tym razem leżał Junior Diaz. Jak na razie spotkanie jest prowadzone w nerwoej atmosferze, a sędzia zarządził dodatkową przerwę na uzupełnienie płynów.
26' Pierwsza żółta kartka dla Riosa. Wcześniej Sernas zabrał piłkę obrońcom Wisły i wyłożył Kuklisowi, ale nasz pomocnik został zablokowany.
21' Wilk "wyciął równo z trawą" Kuklisa. Sędzia tylko pouczył Wiślaka, co nie spodobało się z przychylną reakcją ze strony łódzkich kibiców. Wilkowi należała się żółta.
18' Lekką przewagę osiągają Wiślacy. Widzewiacy próbują przede wszystkim kontratakować. Żaden z zespołów nie doszedł jednak do sytuacji strzeleckich.
13' W krótkim czasie trzy rzuty rożne dla Wisły. Dwa z prawej i jeden z lewej strony, ale Widzewiacy sobie poradzili i wyprowadzili groźny kontratak, ale bez strzału.
9' Jirsak i Dudu leżeli przez chwilę na boisku po bolesnym starciu. Wcześniej ucierpieli też Lisowski i Cikos.
6' Strata obrońców Widzewa - strzał Paljića z ponad 20 m przelatuje obok bramki.
4' Trwa walka o dominację w środku pola. Obie drużyny miały już po jednym nieudanym dośrodkowaniu. Wiślacy rozpoczęli ostro.
1' Spotkanie się rozpoczęło. Jeszcze przed pierwszym gwizdkiem sędziego, owację dostał Darvydas Sernas.
Do rozpoczęcia meczu pozostało ok. 3 minut. Piłkarze wychodzą już na murawę.