Widzew Łódź - Legia Warszawa 0:0

Widzew Łódź zremisował wczoraj (1 lipca) z Legią Warszawa 0:0. Towarzyski mecz rozegrano w Grodzisku Wielkopolskim.

Spotkania Widzewa z Legią zawsze elektryzowały kibiców. Nieco mniejszą rangę miał wczorajszy pojedynek. Obie drużyny są w trakcie przygotowań do nowego sezonu Ekstraklasy i na boisku - szczególnie w sytuacjach podbramkowych - było widać brak meczowego ogrania.

Legia przeważała w 1. połowie

Okazji do zdobycia bramek nie brakowało. W 1. połowie lepsi byli Legioniści. W zespole Macieja Skorży najaktywniejszy był tercet ofensywny - Dong Fangzuo, Manu i Sebastian Szałachowski. Ten pierwszy próbował strzałów z dystansu, ale piłka po jego uderzeniach przelatywała obok bramki. Również próby Szałachowskiego nie przynosiły powodzenia. Najbliżej zdobycia gola w pierwszej części spotkania był Manu. Po strzale Portugalczyka z 45. minuty Maciej Mielcarz sparował piłkę na poprzeczkę.

Widzewiakom w tej części gry brakowało dokładności w akcjach ofensywnych i ani razu poważnie nie zagrozili bramce warszawian. Po przerwie, trener Andrzej Kretek dokonał w naszym zespole sześciu zmian, ale i to nie przynosiło rezultatu.

W Widzewie zagrali testowani piłkarze

Łodzianie ożywili się dopiero w ostatnich 25. minutach. Na prawym skrzydle aktywny był Adrian Budka, ale miał problemy z celnością, a w 87. minucie zabrakło mu zimnej krwi. Były kapitan Widzewa wyszedł sam na sam z bramkarzem, ale zamiast wykończyć akcję, próbował podawać do Przemysława Oziębały i przeciwnicy zdołali wybić piłkę.

W samej końcówce szczęścia próbowali jeszcze Oziębała i Jarosław Bieniuk, ale żaden z nich nie zdobył bramki i Widzew zremisował z Legią 0:0. Maciej Skorża i Andrzej Kretek wykorzystali to spotkanie na sprawdzenie różnych ustawień taktycznych i zawodników. Na boisku pokazało się łącznie 41. graczy. Wśród nich byli m.in. testowani przez Widzew, Deleu i Roy Smith Lewis. Brazylijczyk grał całą 1. połowę, a Kostarykanin ostatnie 25 minut. Na boisku zabrakło, sprowadzonego w tym tygodniu, Rafała Grzelaka.

Kolejny sparing Widzewiacy rozegrają 10 lipca z GKS-em Bełchatów, a dzisiaj (2 lipca) w południe ma zostać zaprezentowany nowy zawodnik.