Widzew Łódź - Jagiellonia Białystok 4:1 (relacja minuta po minucie)

Piłkarze Widzewa Łódź wygrali z Jagiellonią Białystok 4:1. Zapraszamy do przeczytania relacji na żywo, jaką przeprowadziliśmy z tego meczu.

Piłkarze Widzewa Łódź grają dzisiaj z Jagiellonią Białystok. Jaga to lider Ekstraklasy, więc w dzisiejszym spotkaniu Widzewiacy nie będą mieli łatwego zadania. Jednakże białostocczanie nie są dobrze oceniani w meczach wyjazdowych, w których dwa razy wygrali, raz zremisowali i ponieśli jedną porażkę.

W dzisiejszym spotkaniu trener Andrzej Kretek zdecydował się na kilka zmian w składzie. W pierwszej jedenastce wybiegli Jarosław Bieniuk, Souhail Ben Radhia i Velibor Durić. Nawet na ławce rezerwowych nie ma natomiast Ugochukwu Ukaha, Wojciecha Szymanka i Pawła Grischoka. Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo z meczu Widzew Łódź - Jagiellonia Białystok. **
Przeczytaj także zapowiedź meczu Widzew Łódź - Jagiellonia Białystok

Widzew Łódź - Jagiellonia Białystok

(Wynik końcowy)
4 : 1 (3:0)
Bramki: 1:0 M. Robak (8. min.) 2:0 M. Robak (17. min.) 3:0 M. Panka (43. min.) 4:0 P. Grzelczak (55. min.) 4:1 T. Frankowski (77. min.)

M. Mielcarz - Ł. Broź, V. Durić (80. D. Radowicz), S. Ben Radhia, Dudu, J. Bieniuk, M. Panka, Bruno Pinheiro, P. Grzelczak (82. T. Lisowski), M. Robak, D. Sernas
G. Sandomierski - M. Kascelan, A. Skerla, T. Kupisz (64. F. Essomba), P. Trytko (35. K. Grosicki), Hermes, J. Lato (46. M. Burkhardt), A. Norambuena, T. Frankowski, R. Grzyb, T. Kijanskas

Żółte kartki: Dudu (Widzew)

Zobacz zdjęcia i przeczytaj podsumowanie meczu Widzew Łódź - Jagiellonia Białystok

Koniec spotkania. Widzew Łódź pokonał Jagiellonią Białystok 4:1.
90'+2 Odważna szarża środkiem Radowicza, który wbiegł z piłką w pole karne, ale strzelił obok lewego słupka.
90' Z boiska schodzi Marcin Robak, a za niego na końcówkę Rafał Grzelak. Mecz potrwa 3 minuty dłużej.
89' Kilkudziesięciometrowy rajd z piłką Sernasa, który zmylił w polu karnym gości obrońcę, ale strzelił bardzo źle - piłka wyleciała na aut.
87' Za linią boczną opatrywany Frankowski, a na boisku Jagiellonia utrzymuje się przy piłce, ale tylko w środkowej strefie.
82' Lisowski zmienił Grzelczaka, którego nazwisko skandowali kibice.
80' Zmiana w Widzewie - schodzi Durić, a w jego miejsce Damian Radowicz. Czy debiutant w Ekstraklasie strzeli bramkę w końcówce meczu, jak wczoraj uczynił to dla Legii zawodnik o podobnym nazwisku - Miroslav Radović?
"Franek" zdobył bramkę głową z najbliższej odległości. Wcześniej piłka przeleciała górą, wzdłuż bramki. Co w tej sytuacji robił Maciej Mielcarz?
77' Bramkę strzela Frankowski. 4:1
74' Prawą stroną rozpędzał się Grosicki, ale powstrzymał go...Durić. To dobitnie świadczy o bezsilności białostocczan w tym meczu.
71' Kolejna kontra Widzewiaków. Lewą stroną pomknął Sernas, podał do Durića, a ten strzelił z ok. 25 m, ale futbolówka przeleciała kilka metrów nad poprzeczką.
69' Miękka wrzutka Panki z 18 metrów na wprost bramki, Sernas wyskoczył do piłki, ale po jego strzale ta przeleciała nieznacznie obok lewego słupka. Wcześniej świetną akcję prawą stronę przeprowadził Ben Radhia.
68' Chyba najlepsza okazja gości w tym meczu. W polu karnym piłkę przejął Frankowski, ale trafił tylko w boczną siatkę.
64' Ostatnia zmiana w grającej bezbarwnie Jadze. Za Kupisza pojawił się Franck Essomba.
61' Durić przejął piłkę w środku pola i podał prostopadle do Sernasa, ale Litwina uprzedził Sandomierski.
58' Strzał Robaka z ok. 25 metrów; Sandomierski z trudem sparował piłkę do boku. Po chwili żółtą kartkę otrzymał Dudu, który ciągnął za koszulkę Kupisza.
Grzelczak przy bramce zamknął akcję i skierował piłkę do siatki po podaniu z lewej strony Robaka. W środku pola karnego w futbolówkę nie trafił wcześniej Sernas, a żaden z obrońców nie zdołał też jej wybić.
55' GOL! 4:0 Piotr Grzelczak
54' Kijanskas zatrzymał piłkę, która była kierowana do wychodzącego na czyste pole Sernasa.
50' Póki co walka trwa w środku pola. Widzew nie atakuje za wszelką cenę, a Jagiellonia chyba nie ma pomysłu, jak rozgrywać piłkę.
46' Rozpoczęła się 2. połowa meczu. Czy Widzewiacy poprzestaną na trzech bramkach, a może Jagiellonia po przerwie pokaże, że zasłużenie jest liderem Ekstraklasy?
Koniec I połowy meczu. Widzew Łódź prowadzi z Jagiellonią Białystok 3:0!
45' Pierwsza połowa potrwa o minutę dłużej.
Litwin zdobył bramkę... głową (strzał szczupakiem) po dośrodkowaniu z prawej strony swojego rodaka, Sernasa.
43' 3:0!!! Mindaugas Panka!
42' Lekką przewagę ma cały czas Widzew, a Jaga ma duże problemy.
37' Strzał z półwoleja Durića sprzed pola karnego, ale piłka przeleciała obok lewego słupka. Do Bośniaka zgrywał Grzelczak.
35' Pierwsza zmiana w Jagiellonii. Za Trytkę wchodzi Kamil Grosicki.
32' Nieczyste uderzenie Sernasa ląduje w nogach obrońcy Jagi.
29' Mielcarz piąstkuje na 14 metrze po rzucie wolnym Kupisza. W zagraniu bramkarza było widać jednak dużą niepewność przy tym wyjściu do piłki.
25' Prawą stroną przedarł się Ben Radhia, dośrodkował w pole karne, a tam zupełnie pogubili się obrońcy Jagiellonii, którzy trzykrotnie nie potrafili trafić w piłkę, żeby ją wybić.
22' Mimo prowadzenia grę cały czas prowadzą Widzewiacy, a przyjezdni ograniczają się do prób kontrataków.
Robak drugą bramkę także zdobył głową. I znów dośrodkowanie było z lewej strony, ale tym razem z akcji, a nie ze stałego fragmentu gry.
17' GOOOL! 2:0 Marcin Robak!
14' Niebezpiecznie w polu karnym Widzewa. Mielcarz niepewnie piąstkował po stałym fragmencie gry, ale strzał Norambueny z dystansu przeleciał obok prawego słupka.
Przepraszamy za drobne problemy techniczne z powodu, których nie mogliśmy rozpocząć relacji na czas. Mamy nadzieję, że teraz już bez przeszkód będziemy mogli relacjonować spotkanie. Do strzelenia bramki ani Widzew, ani Jagiellonia nie mieli sytuacji bramkowych, a przewagę w posiadaniu piłki mieli łodzianie.
8' Marcin Robak zdobywa bramkę na 1:0! Robak strzelił głową z kilku metrów po rzucie rożnym z lewej strony.
Mecz rozpoczął się o godzinie 19:15.