Widzew Łódź - Jagiellonia II Białystok 2:0 [ZDJĘCIA]

Paulina Szczerkowska
Widzew Łódź - Jagiellonia II Białystok 2:0
Widzew Łódź - Jagiellonia II Białystok 2:0 Krzyszof Szymczak
W 28. kolejce III ligi piłkarze Widzewa Łódź pewnie pokonali na własnym stadionie rezerwy Jagielloni Białystok. Piątkowy remis Drwęcy Nowe Miasto Lubawskie sprawił, że dzięki zwycięstwu widzewiacy zbliżyli się do lidera na cztery punkty.

Sobotni mecz zaczął się dla Widzewa idealnie, bo atakowani od początku goście skapitulowali już w 6. minucie. Mateusz Michalski dostrzegł na boisku niepilnowanego Piotra Okuniewicza, podał mu piłkę, a ten wykorzystał znakomitą okazję. Mateusz Michalski i Daniel Mąka świetne sytuacje do zmiany wyniku mieli już wcześniej, ale otworzyć wynik udało się „dopiero” popularnemu Okoniowi.

W 20. minucie piłka wpadła do bramki po raz drugi. Strzelcem znów był Okuniewicz, a tym razem asystował mu Adam Radwański. Sędzia zauważył jednak spalonego, więc wynik się nie zmienił. Gra łodzian mogła się podobać. Kilka minut później w świetnej sytuacji, po podaniu od Daniela Mąki, znalazł się sam Radwański, ale fatalnie pomylił się pod bramką.

Na zmianę wyniku nie trzeba było czekać długo. Faulowany w polu karnym był Okuniewicz i sędzia wskazał na jedenasty metr boiska. Egzekutorem rzutu karnego został Daniel Mąka i od 27. minuty Widzew prowadził z rezerwami Jagiellonii 2:0. Jedyne groźne akcje Jagiellonii to te z końca pierwszej połowy. Widzewiacy bez problemu poradzili sobie jednak z rzutami rożnymi gości i do przerwy zasłużenie prowadzili dwoma bramkami.

W drugiej połowie nadal dominowali gospodarze. Jedną z lepszych okazji mieli w 58. minucie, kiedy Michalski, po podaniu od Kamila Tlagi, trafił tylko w boczną siatkę. Chwilę później z okolic 20. metra szczęścia szukał Maciej Kazimierowicz, ale nieznacznie się pomylił.

Jeszcze mniej do strzelenia bramki brakowało Sebastianowi Zielenieckiemu. Piłka po jego strzale o centymetry minęła słupek. Strzelać próbował też Mateusz Michalski, ale Krzysztof Karpieszuk wyłapał jego uderzenie z dystansu.

Mimo wielu sytuacji żadne bramki już nie padły. Widzew wygrał z Jagiellonią II pewnie i zdecydowanie. Widzewiacy wciąż nie stracili punktów na swoim nowym stadionie, a kolejny mecz to arcyważne derby Łodzi. Początek spotkania w środę o godz. 19.10.

ZOBACZ WIĘCEJ: Kibice na meczu Widzew Łódź - Jagiellonia II Białystok [FILM]

RTS Widzew Łódź – Jagiellonia II Białystok 2:0 (2:0)