Ważne zwycięstwo koszykarek ŁKS-u

Paweł Szyktanc
W ostatnim meczu rundy zasadniczej ŁKS Siemens AGD Łódź pokonał u siebie MUKS Poznań 60:52 (18:19, 11:15, 13:8, 18:10).

Mecz ważny, ale nudny

Pierwsze minuty środowego spotkania Ford Germaz Ekstraklasy pokazały dobrą grę ełkaesianek. Nasze koszykarki prowadziły już dziesięcioma punktami. Niestety dobrze było tylko na początku. Niespodziewanie inicjatywę przejęły poznanianki, które ze stanu 14:4 zdołały doprowadzić do remisu. Podopieczne Iwony Jabłońskiej konsekwentnie realizowały wszystkie ustalenia utrzymując bezpieczny dystans.

Łodzianki przegrały dwie pierwsze partie. Po zmianie stron, koszykarki z Al. Unii nabrały ochoty do gry i wreszcie zaczęły walczyć i rzucać celnie. Były oczywiście wyjątki. Po większości rzutów Ugochukwu Ochy w hali rozlegał się jęk zawodu. Mierząca 193 cm wzrostu Amerykanka wyraźnie miała problemy z trafieniem do kosza. Jednak jej 9 zbiórek to najlepszy wynik meczu. Wraz z upływem czasu ożywali kibice na trybunach. Coś zaczęło się dziać także na parkiecie. Mecz stał się zacięty. Gospodynie dystansowały rywalki w każdym elemencie gry. Konsekwentna i skuteczna gra pod koszem i szybkie kontry przyniosły łodziankom upragnione zwycięstwo.

Sędziowie - bohaterowie negatywni

Swoją rolę odegrali także arbitrzy. Niestety byli nazbyt widoczni. Kilka minut przed końcem czwartej kwarty na ziemię, uderzona przez Latoyę Williams padła Leona Jankowska. Na hali zapadła cisza. Skrzydłowa ŁKS-u długo nie podnosiła się z parkietu. Łodzianka nie mogła złapać powietrza. Konieczna była pomoc lekarzy. Na szczęście o własnych siłach opuściła boisko i powędrowała na ławkę rezerwowych.

Perlińska - serce i płuca ŁKS
Na boisku brylowała doskonała Alicja Perlińska. Kiedy koleżanki przysypiały, Perlińska potrafiła poderwać zespół i zdobyć cenne punkty. Najlepsza zawodniczka ŁKS-u rzuciła w środowy wieczór 16 oczek. Najlepsza u rywalek była Maurita Reid. Jamajka mijała nasze koszykarki jak tyczki. Niekiedy odbijała się od rosłych łodzianek padając na parkiet. Przewaga wzrostu łodzianek nie przeszkodziła jej jednak, bo koszykarka MUKS-u rzuciła 16 oczek.

ŁKS Siemens: Perlińska 16, Jankowksa 15, Grabowska 12, Oha 11, Makowska 4, Novikava 2
MUKS Poznań: Reid 16, Semmler 12, Antczak 10, Williams 8, Vargas Sanchez 6, Idziorek 0.