Cenna wygrana Organiki

Siatkarki Organiki Łódź pokonały wczoraj Centrostal Bydgoszcz 3:0 w pierwszym meczu ćwierćfinału Pucharu Polski.

Wysoka wygrana

W kolejnych akcjach łodzianki szybko osiągnęły bezpieczną przewagę (7:3, 12:7). Mocno i celnie serwowały Katarzyna Bryda i Vanessa de Paula, dobrze ustawiał się nasz blok, a ataki pewnie kończyły Karolina Kosek i Katarzyna Zaroślińska.

Na drugiej przerwie technicznej Organika prowadziła już siedmioma punktami (16:9), a po wznowieniu gry gospodynie jeszcze powiększały przewagę. Nic nie dawały zmiany w zespole Centrostalu i set (25:12) zakończyły skutecznym blokiem Zaroślińska wraz z Julią Shelukhiną.

Deja vu?

Druga partia rozpoczęła się podobnie, jak pierwsza – od straty punktu gospodyń. Tym razem ataku ze środka nie skończyła de Paula. W tym secie było więcej niecelnych zagrywek, złych przyjęć i nerwowości w rozegraniu Oragniki. Na szczęście dla "Budowlanych" bydgoszczanki grały jeszcze gorzej i w kolejnych akcjach znów nasze siatkarki osiągały przewagę (8:5, 15:6). Przy siatce dominowała Shelukhina (w całym meczu zdobyła 6 punktów blokiem), a celnie atakowały Bryda i Zaroślińska.

Końcówka dla trenera

Po drugiej przerwie technicznej gospodynie nie potrafiły skończyć kolejnych akcji i przewaga zmalała do pięciu "oczek" (16:11). W tym momencie trener Wiesław Popik wprowadził Michelę Teixeirę za Brydę i nasze siatkarki znów odskoczyły rywalkom (21:13). Kolejne dwa punkty zdobyły bydgoszczanki i Popik poprosił o czas. Była to słuszna decyzja, gdyż po wznowieniu punktowały tylko "Budowlane", zwyciężając partię 25:15.

Mocna zagrywka i skuteczny blok

Od początku 3. seta na parkiecie grały Teixeira i Małgorzata Niemczyk. Punkty zdobywała jednak Zaroślińska, rywalki ciągle miały problemy z rozegraniem i Organika utrzymywała kilkupunktowe prowadzenie (8:5, 14:11, 16:12). Przyjezdne próbowały odrabiać straty podwójnymi krótkimi z drugiej linii kończonymi przez Patrycję Polak, ale jedną akcją nie da się grać cały czas. Łodzianki wygrały ostatecznie 25:22 i cały mecz 3:0.

Kluczem do wygranej we wczorajszym spotkaniu okazała się niezła zagrywka i dobry blok (12 pkt. zdobytych w ten sposób). Najwięcej punktów zdobyła Zaroślińska – 14 "oczek".

Rewanż odbędzie się we wtorek (23 marca) w Bydgoszczy. Naszym siatkarkom do awansu do półfinału wystarczy wygrać jednego seta.

Organika Budowlani Łódź – Centrostal Bydgoszcz**3:0 (25:12, 25:15, 25:22) Organika: Pluta, Bryda, de Paula, Zaroślińska, Kosek, Shelukhina, Ciesielska (libero) – Niemczyk, Teixeira, Jasińska, Jóźwicka, Nowakowska Centrostal:** Kuczyńska, Kowalkowska, Mróz, Polak, Savochkina, Kuligowska, Wysocka (libero) – Nowakowska, Kasprzyk, Smak