W czerwcu rusza rekrutacja na e-studia

Artykuł sponsorowany
E-learning, czyli system nauki zdalnej, to forma kształcenia, która w Polsce dopiero zaczyna raczkować. Na możliwość nauki za pośrednictwem narzędzi elektronicznych otwiera się jednak coraz więcej studentów - wirtualne studia pozwalają pogodzić naukę ze zdobywaniem doświadczenia zawodowego oraz założeniem rodziny, to także doskonały sposób, by studiować na kilku kierunkach jednocześnie. Uczelnie, wychodząc naprzeciw potrzebom studentów, tworzą platformy internetowe, dzięki którym mogą oni realizować swoje aspiracje.

Nauka przez internet pełni ponadto ważną misję - daje szansę na pogłębianie wiedzy nie tylko rodzicom wychowującym dzieci i pracującym zawodowo, ale także osobom zamieszkującym daleko od ośrodków akademickich oraz niepełnosprawnym.

1 czerwca 2013 roku w Wyższej Szkole Finansów i Informatyki im. prof. Janusza Chechlińskiego w Łodzi rusza rekrutacja na dwa kierunki studiów internetowych.

W ramach projektu "E-learning: nowoczesna i innowacyjna uczelnia", współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, można podjąć naukę na:
- Ekonomii - studia na poziomie licencjackim (1218 godzin dydaktycznych),
- Psychologii i negocjacjach w biznesie- studia podyplomowe (584 godziny dydaktyczne).

Wiedza z zakresu mikro- i makroekonomii, a także zarządzania, prawa, rachunkowości i informatyki pozwoli przyszłym studentom ekonomii zrozumieć społeczny kontekst funkcjonowania gospodarki. Przedmioty specjalizacyjne, jak prawo spółek handlowych, opodatkowanie przedsiębiorstw i rachunkowość międzynarodowa, zostały dobrane w taki sposób, by odpowiadały zapotrzebowaniu na rynku pracy.
Z kolei kierunek psychologia i negocjacje w biznesie powstał z myślą o studentach, którzy pragną osiągnąć najwyższy poziom kwalifikacji w swoim zawodzie. Podczas zajęć zdobędą wiedzę psychologiczną, która ułatwi im współpracę z ludźmi, a w szczególności udoskonali umiejętności przydatne w prowadzeniu negocjacji. Absolwenci studiów podyplomowych będą sprawnie poruszać się w świecie biznesu i nauczą się, jak wykorzystywać wiedzę teoretyczną w praktyce zawodowej.

Blended learning łączy zajęcia w trybie stacjonarnym i przez internet
Nauka na obu kierunkach będzie się odbywała zarówno on-line, jak i na salach wykładowych. Uczelniane blended learning (kształcenie mieszane) zakłada bowiem, oprócz zajęć za pośrednictwem specjalnej platformy edukacyjnej, także cztery-pięć zjazdów w semestrze.
Tematyka kursu oraz założone cele kształcenia odpowiadają temu, co realizuje się na stacjonarnych spotkaniach w sali wykładowej. Najczęściej materiał do nauki podzielony jest na moduły, które realizowane są w określonym czasie - zwykle w ciągu 1-2 tygodni.
Studenci będą się mogli kontaktować z wykładowcami za pośrednictwem forów dyskusyjnych oraz e-maili. W ustalonych wcześniej godzinach otrzymają możliwość rozmowy o bieżących sprawach za pośrednictwem czatów.
Skoro wirtualna uczelnia, to i wirtualny dziekanat. Na platformie e-learningowej zostanie wydzielona przestrzeń, na której studenci będą mogli załatwiać wszystkie sprawy związane ze studiami, m.in. organizacyjne oraz dotyczące opłat.

Elastyczność, bogactwo materiałów dydaktycznych i dowolny czas nauki

Ważną zaletą e-learningu jest możliwość nauki w dowolnym czasie, ale uwaga: ze swoich obowiązków (zaliczenie przedmiotu, semestru) trzeba się wywiązać w ściśle określonym czasie. Do dyspozycji studentów będzie szereg materiałów dydaktycznych - teksty, pliki dźwiękowe, filmy, symulacje animacji, angażujące zadania i projekty oraz inne materiały multimedialne opracowane przez sztab specjalistów. Wszystkie dostępne w tzw. kursie na platformie Moodle.
Programy zajęć prowadzonych w systemie e-learningu w Wyższej Szkole Finansów i Informatyki im. prof. Janusza Chechlińskiego w Łodzi spełniają wszystkie wymagania określone w Rozporządzeniu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 12 lipca 2007 roku w sprawie standardów kształcenia dla poszczególnych kierunków oraz poziomów kształcenia.

Szczegółowe informacje o projekcie, programie kształcenia zdalnego oraz rekrutacji na studia można znaleźć na internetowej stronie http://www.wirtualnaekonomia.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na lodz.naszemiasto.pl Nasze Miasto