Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Sztuka zaangażowana ekologicznie w WSHE

Redakcja
Dziś, tuż po godzinie piętnastej w Patio WSHE otwarto wystawę laureatów Europejskiego Biennale Sztuki Studenckiej. Motywem przewodnim drugiej edycji konkursu była ekologia.

W imprezie brali udział studenci wydziałów artystycznych oraz uczniowie szkół średnich o profilu artystycznym lub technicznym. Kategorie, w której można było wziąć udział, były cztery: architektura, wzornictwo przemysłowe, wzornictwo odzieżowe i tekstylne, wzornictwo wizualne. Dzięki temu obok prac typowo plastycznych, projektów architektonicznych, pojawiły się także projekcje video i instalacje. Ten różnorodny wachlarz łączyło jedno - głównym zagadnieniem było połączenie sztuki współczesnej z jej zastosowaniem w edukacji artystycznej i ekologicznej. Spoglądając na prace, można dojść do wniosku, że w większości przypadków udało się to osiągnąć.

Nagrodę Główną Biennale otrzymali Camillo Sorrentino, Maria Proshina i Florian Marsoner z Mediolanu za pracę architektoniczną o nazwie "70%". W kategorii architektura I nagrodę otrzymali Sara Spimpolo, Valentina Garattini, Micael Di Bella z Mediolanu za pracę "Community". W kategorii wzornictwo przemysłowo I nagrodę otrzymał Francesco Graci z Rzymu za krzesło "Piediti". I nagrodę w kategorii wzornictwo odzieżowe i tekstylne otrzymała Saudyne Pristina z Kaunas na Litwie za "Male line". I nagrodę w kategorii wzornictwo wizualne otrzymali Marko Marovic i Nikola Andonov za "Aestetisation of utilities" z Belgradu.

 

Nagroda Polska powędrował do rąk Mariusza Sieńko z WSHE za pracę wideo "Deja vu". Nagrodę Węgierską otrzymał  Zsolt Laszlo za "Ponte leporello excursion Rom 2007".

 

Oprócz wystawy organizatorzy postarali się także o inne atrakcje. Biennale towarzyszą warsztaty twórcze i panele dyskusyjne. Najbliższy warsztat rozpocznie się 12 kwietnia o godz. 9 w budynku Patio WSHE (Rewolucji 52). Poprowadzą go prof. Wiesław Karolak i dr Maciej Jabłoński.

Wystawę można oglądać do 18 kwietnia w godz. 10-18. Wstęp na nią jest bezpłatny.

od 7 lat
Wideo

Jak czytać kolory szlaków turystycznych?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lodz.naszemiasto.pl Nasze Miasto