Siatkówka: Organika Łódź przegrała. Superpuchar dla Aluprofu Bielsko-Biała

Siatkarki Organiki Budowlanych Łódź przegrały z BKS-em Aluprof Bielsko-Biała 1:3 i to rywalki wyjechały z Szamotuł z Superpucharem Polski.

Wczorajszy (26 listopada) mecz o Superpuchar Polski w siatkówce kobiet był pierwszą rywalizacją Organiki Budowlanych Łódź z BKS-em Aluprof Bielsko-Biała w sezonie 2010/2011. Choć w okresie przygotowawczym z trzech spotkań pomiędzy tymi drużynami dwa wygrały bielszczanki, to wydawało się, że w lepszej sytuacji przed Superpucharem są łodzianki.

Podopieczne Wiesława Popika były mniej zmęczone po meczach Ligi Mistrzyń w ostatnim tygodniu, a do tego triumfowały w ostatnim pojedynku z Aluprofem. W Szamotułach, gdzie był rozgrywany mecz o Superpuchar, wszystko wróciło do normy z poprzedniego sezonu - BKS zwyciężył.

Spotkanie można podzielić na dwie "połowy". W pierwszej bielszczanki w dwóch setach osiągały znaczną przewagę (20:13 oraz 19:12), ale Budowlane w obu przypadkach doprowadzały do wyrównanych końcówek, z których jedną przegrały (23:25), a drugą wygrały (25:23).

W drugiej "połowie" już tak dobrze nie było. Trzeci i czwarty set były wyrównane tylko przez pierwsze ich części, a później zawodniczki z Bielska "odskakiwały" łodziankom i wygrały najpierw do 17, a później do 18, w efekcie czego cały mecz zwyciężyły 3:1 i zdobyły Superpuchar Polski po raz drugi w historii.

Dla siatkarek Organikito już druga porażka (przyp. po przegranej w Lidze Mistrzyń) w oficjalnym meczu nowego sezonu. Trzeba jednak przyznać, że rywalki - zarówno BKS, jak i włoskie Carnaghi Villa Cortese - to jedne z najlepszych drużyn w Europie. Kibice powinni mieć nadzieję, że w kolejnych spotkaniach będzie tylko lepiej.

Opublikuj materiał i wygraj nawet 500 zł!