MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Ogólnopolskie Spotkania Teatralne WTOOPA 2024 w Zduńskiej Woli rozpoczęte ZDJĘCIA,FILMY

Redakcja
Ogólnopolskie Spotkania Teatralne WTOOPA 2024 rozpoczęte. W Ratuszu rozpoczęły się występy amatorskich grup teatralnych z Polski. Jako pierwsze wystąpiły teatry Fundamentum ze Zduńskiej Woli i Rozregulowani z Zabrza. Gościem specjalnym festiwalu był Mariusz Pilawski, dyrektor Teatru Małego w Łodzi. Festiwal teatralny WTOOPA potrwa do soboty. Wstęp na spektakle jest wolny.
Ogólnopolskie Spotkania Teatralne WTOOPA 2024 rozpoczęte. W Ratuszu rozpoczęły się występy amatorskich grup teatralnych z Polski. Jako pierwsze wystąpiły teatry Fundamentum ze Zduńskiej Woli i Rozregulowani z Zabrza. Gościem specjalnym festiwalu był Mariusz Pilawski, dyrektor Teatru Małego w Łodzi. Festiwal teatralny WTOOPA potrwa do soboty. Wstęp na spektakle jest wolny. zdunskawola.naszemiasto
Ogólnopolskie Spotkania Teatralne WTOOPA 2024 rozpoczęte. W Ratuszu rozpoczęły się występy amatorskich grup teatralnych z Polski. Gościem specjalnym festiwalu był Mariusz Pilawski, dyrektor Teatru Małego w Łodzi. Festiwal teatralny WTOOPA potrwa do soboty. Wstęp na spektakle jest wolny.

WTOOPA 2024 w Zduńskiej Woli rozpoczęła się w czwartek, 18 kwietnia, w zduńskowolskim Ratuszu. Po uroczystym otwarciu i przedstawieniu idei tego zorganizowanego już po raz 23. ogólnopolskiego festiwalu teatralnych grup amatorskich rozpoczęły się spektakle. Jako pierwsi, ze spektaklem zatytułowanym "Niesamowici bracia Limbourg" wystąpili młodzi aktorzy ze zduńskowolskiej grupy Fundamentum.
[video]

[/video]

Kolejny spektakl "ZnaczyMy" zaprezentował teatr Rozregulowani z Zabrza.
[video]

[/video]

Po spektaklach na scenę wszedł gość specjalny Mariusz Pilawski, dyrektor Teatru Małego w Łodzi. W barwny sposób opowiadał m.in. o swoich początkach aktorskich oraz o tym jak zakładał Teatr Mały w Maufakturze oraz o wystawianych w nim spektaklach. Ciekawostką jest, że jeden ze tale współpracujących z nim aktorów to pochodzący ze Zduńskie Woli Jan Jakubowski. Mariusz Pilawski podkreślał, że w zawodzie aktora, oprócz tak oczywistej sprawy jak talent i umiejętności, najważniejsza jest pasja.

Ogólnopolskie Spotkania Teatralne WTOOPA zorganizowane zostały już po raz dwudziesty trzeci, w tym po raz szósty w Zduńskiej Woli. W festiwalu uczestniczy blisko 90 uczestników, m.in.z Zabrza, Chodzieży, Pszczyny, Łodzi, Bielsko-Białej, Garwolina, Głogowa i Zduńskiej Woli. Młodzi aktorzy zaprezentują swoje spektakle w piątej i sobotę, 10 i 20 kwietnia i będą uczestniczyć w warsztatach w zduńskowolskim Ratuszu. Jeden z piątkowych spektakli wystawiony zostanie , jeśli pozwoli na to pogoda, na parkingu Ratusza ( po prawej stronie Ratusza, od strony Getta Żydowskiego).
Szczegółowy program festiwalu na plakacie:

Ogólnopolskie Spotkania Teatralne WTOOPA 2024 w Zduńskiej Woli rozpoczęte
Ogólnopolskie Spotkania Teatralne WTOOPA 2024 rozpoczęte. W Ratuszu rozpoczęły się występy amatorskich grup teatralnych z Polski. Jako pierwsze wystąpiły teatry Fundamentum ze Zduńskiej Woli i Rozregulowani z Zabrza. Gościem specjalnym festiwalu był Mariusz Pilawski, dyrektor Teatru Małego w Łodzi. Festiwal teatralny WTOOPA potrwa do soboty. Wstęp na spektakle jest wolny.zdunskawola.naszemiasto
od 12 lat
Wideo

Nowy pistolet MPS z Fabryki Broni "Łucznik"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Ogólnopolskie Spotkania Teatralne WTOOPA 2024 w Zduńskiej Woli rozpoczęte ZDJĘCIA,FILMY - Zduńska Wola Nasze Miasto

Wróć na lodz.naszemiasto.pl Nasze Miasto