Rugby: Budowlani Łódź bez problemu na początek [zdjęcia]

Rugbyści Budowlanych Łódź wygrali dzisiaj (27 sierpnia) bez problemu z Juvenią Kraków 45:0.

Zobacz galerię kibiców na meczu Budowlani Łódź - Juvenia Kraków

Inauguracja sezonu 2011/2012 Ekstraligi rugby przebiegła dla Budowlanych Łódź pod znakiem nowości. Swój kapitański debiut przeżywał Michał Królikowski, który zastąpił w roli przywódcy zespołu Kacpra Ławskiego. Ten wyjechał do Francji, grać w tamtejszej lidze.

Wracając jednak do dzisiejszego pojedynku, to swój debiut miała także nowa, cyfrowa tablica. Po meczu łodzian z krakowianami wiadomo jedno - dobrze odmierza czas i dodaje punkty gospodarzom. Czy wszystko działa przy wyniku gości nie wiadomo, bowiem zawodnicy Juvenii nie pokusili się o zmianę początkowego stanu swojego konta.

Budowlani rozpoczęli z dużym rozmachem.
Już po 12. minutach było 12:0, a mogło być nawet 14:0, ale Tomasz Stępień przy próbie drugiego podwyższenia trafił tylko w słupek. Zdecydowanie większe problemy niż z rywalami, gospodarze mieli z pogodą.

Upał dał się we znaki rugbystom i sędziowie zarządzili dodatkowe przerwy na uzupełniane wody. W ataku łodzianie próbowali grać kombinacyjnie, pamiętali też o tym, że - choć podawać rękami można tylko do tyłu - kopać piłkę można do przodu. Tak swoje przyłożenie zdobył Tomasz Kozakiewicz na 17:0.

W obronie łodzianie tworzyli zaporę nie do przejścia dla swoich rywali. Formę lepszą niż w poprzednich rozgrywkach pokazał Merab Gabunia, który w kilku akcjach znów ciągnął za sobą przeciwników. Ostatecznie Budowlani wygrali z Juvenią 45:0. W następnej kolejce nie będzie już tak łatwo. Podopieczni Mirosława Żórawskiego zmierzą się w Gdyni z Arką.