Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Raz Dwa Trzy zagrał w Teatrze Małym

Redakcja
Zespół Raz Dwa Trzy po raz kolejny zawitał do Łodzi. W Teatrze Małym można było posłuchać nietypowe instrumentarium i wyjątkowo dojrzałe, ale często ironiczne teksty Nowaka, kojarzące się z piosenką napisaną w Paryżu, usłyszaną w Warszawie, gdzieś w drodze do Moskwy.

Zespół **Raz Dwa Trzy istnieje już dwadzieścia lat. Rozpoczął działalność w lutym 1990 roku w Zielonej Górze, tuż przed udziałem w Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie. Tu zdobyli Grand Prix** Festiwalu, nagrodę za teksty, muzykę, aranżacje, nagrodę im. Wojtka Bellona, nagrodę Jacka Kaczmarskiego oraz prywatną nagrodę J.K. Pawluśkiewicza . Grupa została zaproszona do udziału w opolskim festiwalu, w koncercie "Debiuty" i otrzymała "Wyróżnienie".

W ciągu kolejnych lat ich muzyka zyskała poszerzone brzmienie, elementy, bluesa, jazzu, folku i dość osobliwą, rockową energię. Tak wzbogacone albumy zyskały sympatię szerszej, nie tylko związanej z tak zwanym nurtem "piosenki studenckiej", publiczności.


Zobacz też: Zespół H`ernest - grają, bo bez muzyki życie byłoby ubogie [wywiad]


Płyta "Niecud" otrzymała Fryderyka '99 w kategorii "Muzyka Alternatywna". W 2002 roku nagrana płyta koncertowa zawierająca piosenki do tekstów Agnieszki Osieckiej w aranżacji zespołu zyskała status "platynowej".

Kolejny album "RDT" nominowany jest do Fryderyków'2003 aż w siedmiu kategoriach. Otrzymuje pięć statuetek - w kategorii "Muzyka Alternatywna" za "Piosenkę Roku", "Produkcję", "Teksty", "Płytę Roku", "Grupę Roku" i zyskał status płyty "platynowej".

Teatr Mały - idealne miejsce na koncert

Wyjątkowy koncert tak wyjątkowego zespołu odbył się na scenie Teatru Małego w Manufakturze.

Zespół wystąpił w składzie: Adam Nowak - śpiew, gitara; Jacek Olejarz - perkusja; Grzegorz Szwałek - akordeon, klarnet; Jarosław Treliński - gitara; Mirosław Kowalik - kontrabas

Jak zaznaczył lider zespołu Adam Nowak, Teatr Mały jest idealnym miejscem na występy kameralne. Daje możliwość bliskiego kontaktu z widownią, a przez to przekaz jest jak najbardziej pełny. Te słowa potwierdziły się podczas koncertu.


Prawie każdy utwór poprzedzany był krótkim, żartobliwie-filozoficznym wstępem w wykonaniu autora większości tekstów, co bardzo podobało się widowni.

Na repertuar złożyły się utwory pochodzące z jubileuszowej płyty ”Raz, Dwa, Trzy - Dwadzieścia”, będące największymi przebojami grupy. Nie zabrakło "My Way", "I tak warto żyć" i "Trudno nie wierzyć w nic". Były chwile filozoficznej zadumy i beztroskiej zabawy. Publiczność bez trudu dała się wciągnąć do aktywnego uczestnictwa w koncercie.

Szczególne podziękowania należą się dyrektorowi Teatru Małego panu Mariuszowi Pilawskiemu za zorganizowanie koncertu. Trzeba także polecić bogaty repertuar teatralny.

Zapraszam na stronę internetową Teatru Małego w Manufakturze oraz fotomuza.

Artykuł bierze udział w konkursie "Tym żyje miasto"

Czytaj także:

- Kino MuBa - nowe miejsce Se-Ma-Fora na kulturalnej mapie Łodzi
- Weekend - udany debiut Pazury

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lodz.naszemiasto.pl Nasze Miasto