Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Przybywa chętnych do Studenckiego Funduszu Inwestycyjnego

Redakcja
Pierwszy w Polsce SFI, czyli projekt działający na zasadach Studenckiego Fundusz Inwestycyjnego właśnie zakończył tydzień promocyjny. Organizatorzy rozdali uczestnikom ponad 150 nagród.

Same zapisy do SFI trwają do 18 stycznia. W miniony piątek (18 grudnia) zakończył się natomiast tydzień promujący rekrutację do SFI. W ramach promocji organizatorzy odwiedzili Uniwersytet Łódzki oraz Politechnikę Łódzką. Rozdano ponad 150 nagród m.in. wejściówki do łódzkich klubów, dyskotek i kin.

A jednak ogólnopolski

SFI nie jest projektem ogólnopolskim jedynie z nazwy. - Pomimo faktu, że SFI dopiero rozpoczyna swoja działalność, już teraz do uczestnictwa w naszym projekcie zgłosili się studenci z Katowic, Warszawy, Wrocławia, Krakowa, Poznania, Białegostoku, Gdańska, Szczecina, Zielonej Góry oraz oczywiście z Łodzi - informuje nas Natasza Janczewska, rzecznik SFI.

Należy jednak pamiętać, że SFI nie jest projektem wyłącznie studenckim. Organizują go studenci, ale zgłosić może się każdy. - Prawie 20 zgłoszeń pochodzi od osób, które nie są już studentami. Chcemy dać ludziom możliwość sprawdzenia swoich umiejętności. Nie każdy ma wolne 10 tys. zł, które może zainwestować na giełdzie. Dostając je od nas, nabywa nowe umiejętności, które mogą mu dać nowe możliwości pracy - wyjaśnia Daniel Cichucki, koordynator SFI.

Od kogo, dla kogo?

Studenckie Koło Naukowe Progress, działające przy Uniwersytecie Łódzkim, udostępni 20 wybranym uczestnikom, w 3 etapowej rekrutacji, minimum 10 tys. zł, aby mogli je zainwestować na Giełdzie Papierów Wartościowych. Osoby te nie ponoszą odpowiedzialności za otrzymane pieniądze, nie są także pozostawione bez opieki. Będą nad nimi czuwać maklerzy wydelegowani przez partnerów projektu. Zadaniem SFI jest uczyć, nie zarabiać. Pieniądze pozostaną w projekcie, już teraz wiadomo bowiem, że nie jest to jednorazowa akcja. W październiku przyszłego roku ruszy II edycja SFI. Innowacyjność wydarzenia nie polega jedynie na tym, że SKN Progress zamienił symulacje na realny kapitał. SFI jest kierowany dosłownie do wszystkich bez względu na wiek, płeć czy status społeczny. Zainteresowanie jest na tyle duże, że organizatorzy zastanawiają się także nad zniesieniem granic narodowościowych. Wiele osób z całej europy zadaje pytania dotyczące uczestnictwa w projekcie. Może już od następnej edycji SFI stanie się projektem ogólnoeuropejskim, a nawet światowym. - Naszą stroną internetową bardzo żywo interesują się osoby z USA, Portugalii, Niemiec, Francji, Wielkiej Brytanii, Austrii, Węgier, Litwy, Norwegii oraz Finlandii - twierdzi Dariusz Adrianowski, prezes SKN Progress.

Rejestracja i co dalej?

Po zarejestrowaniu się na stronie www.sfi.com.pl , 20 stycznia odbędzie się Ogólnopolski Test Wiedzy z zakresu rynków kapitałowych. Ostatnim etapem rekrutacji będą natomiast rozmowy kwalifikacyjne przeprowadzane przez firmy HR. 10 marca na Gali Inauguracyjnej zostaną ogłoszone wyniki. Przez następne 3 miesiące 20 uczestników będzie inwestować na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. 2 czerwca, na konferencji prasowej, ogłoszone zostaną oficjalne wyniki SFI. Organizatorzy nie boja się porażki. Twierdzą, że wybiorą najlepszych, a jeżeli i im powinie się noga, to i tak będą zadowoleni. Dla SKN Progress liczy się przede wszystkim fakt, że mogli dać Polakom możliwość zdobycia tego typu doświadczenia.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Rewolucyjne zmiany w wynagrodzeniach milionów Polaków

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lodz.naszemiasto.pl Nasze Miasto