Przegrana koszykarek ŁKS-u Łódź w bardzo ważnym meczu z Odrą

Koszykarki ŁKS-u Łódź przegrały ważny mecz w Brzegu z tamtejszą Odrą 61:69. Łodziankom nie pomogły nowe zawodniczki.

Przeczytaj zapowiedź meczu ŁKS-u z Odrą

Koszykarki ŁKS-u Łódź jechały do Brzegu z dużymi nadziejami na trzecie ligowe zwycięstwo w tym sezonie. Rywalki miały - podobnie jak łodzianki - dwie wygrane, więc było to bardzo ważne spotkanie dla obu drużyn. Trener Piotr Neyder zabrał do województwa opolskiego  cztery nowe zawodniczki - Magdalenę Rzeźnik, Aleksandrę Kaję, Valentynę Voronovą (Ukraina) i Tatianę Zhuraliova (Białoruś). Nie pojechała natomiast Dorota Sobczyk, która jest chora.

Wzmocnienia jednak nie pomogły. Rzeźnik nie zagrała w ogóle, a pozostała trójka rozegrała w sumie 36 minut i zdobyła 9 punktów. Najlepiej spisała się z tego grona Białorusinka, która zdobyła siedem punktów. O grze drużyny decydowały jednak Leona Jankowska, Magdalena Losi i Ugo Oha, które rzuciły w sumie 42 "oczka". Osiem dodała jeszcze Roksana Schimdt, a zaledwie dwa Alena Novikava, co razem dało 61 punktów. Rywalki rzuciły o osiem więcej i wygrały pojedynek.

Koszykarki ŁKS-u w przekroju całego meczu nie ustępowały jednak aż tak rywalkom. Po pierwszej połowie prowadziły nawet trzema punktami (38:35) i szansę na wygraną straciły dopiero w ostatniej kwarcie, którą przegrały 7:17. Sporym osłabieniem dla Ełkaesianek były problemy Jankowskiej z faulami. Łódzka skrzydłowa zagrała z tego powodu tylko 27 minut i 36 sekund. W kolejnym meczu podopieczne Piotra Neydera o wygraną będą miały zdecydowanie trudniej, bowiem zagrają z Wisłą Kraków. Mecz ten odbędzie się w sobotę (22 stycznia) o godzinie 17.30 w hali przy al. Unii 2.

Odra Brzeg - ŁKS Siemens AGD Łódź 69:61

(14:16, 21:22, 17:16, 17:7)