Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Przedszkola w Łodzi. Sprawdź, gdzie możesz zapisać swoje dziecko w roku szkolnym 2024/2025

Redakcja Strefy Edukacji
Redakcja Strefy Edukacji
Przedszkola w Łodzi. Gdzie zapisać dziecko?
Przedszkola w Łodzi. Gdzie zapisać dziecko? kot63
Warto zadbać o rozwój dziecka jak najwcześniej. W tym celu możesz je zapisać do jednego z przedszkoli w Łodzi. Przejrzyj adresy dostępnych placówek. Uzyskaj także informacje na temat tego, kiedy rozpoczynają się rekrutacje i jakimi kryteriami kierują się komisje, a także jak bardzo ważne jest, by Twoje dziecko jak najwcześniej rozpoczęło naukę życia w grupie.

Spis treści

W jakim wieku możesz zapisać dziecko do przedszkola?

Do przedszkola możesz zapisać dziecko, które w momencie rozpoczęcia roku szkolnego rocznikowo ukończyło 3 lata. W wyjątkowych sytuacjach może mieć zaledwie 2,5 roku, zdecydować o tym może bezpośrednio placówka.

Kiedy prowadzone są rekrutacje w przedszkolach w Łodzi?

Rekrutacje do przedszkoli prowadzone są zazwyczaj w pierwszych miesiącach roku, na przełomie lutego i marca. Decyduje o tym dana placówka. Przedszkola publiczne oraz niepubliczne posiadają różne zasady w procesie rekrutacyjnym. W tych pierwszych są one ustalane odgórnie i znajdują się w ustawie, natomiast niepubliczne ustalają zasady samodzielnie i w każdej placówce mogą być inne.

Gdzie możesz znaleźć informacje o rekrutacji?

Niepubliczne przedszkola w Łodzi działają na podstawie przepisów, które określone są w statucie i na ich bazie przeprowadzają rekrutację. Należy wypełnić formularz zgłoszeniowy. Najczęściej o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń. Następnie pierwszeństwo mają zazwyczaj dzieci, które chodziły do danego przedszkola wcześniej. Pod uwagę mogą być brane również takie okoliczności, jak rodzeństwo uczęszczające do tego przedszkola. Informacje na temat rekrutacji na rok szkolny 2024/2025 uzyskasz na stronie internetowej lub w samej placówce.

Zapisy odbywają się poprzez platformy internetowe bądź w formie tradycyjnej, czyli samodzielne złożenie formularza w placówce.

Informacje dotyczące rekrutacji na rok szkolny 2024/2025 w placówkach publicznych w Łodzi możesz znaleźć na ich stronach internetowych oraz na stronach urzędu miasta.

Kryteria rekrutacyjne w placówkach publicznych to między innymi:

  • wielodzietność rodziny kandydata
  • niepełnosprawność jednego z rodziców kandydata
  • samotne wychowanie kandydata w rodzinie

Szukasz zabawek? Sprawdź kody rabatowe EMPIK oraz promocje i zniżki w innych sklepach online!

Dlaczego Twoje dziecko powinno iść do przedszkola w Łodzi?

Nauka w przedszkolu pozostaje ogromnie ważna w rozwoju malucha. Za główny cel obiera sobie przygotowanie go do rozpoczęcia nauki w szkole. Do tego, dziecko będąc w przedszkolu nabiera umiejętności życia w grupie. Następuje u niego rozwój w obszarze społecznym i emocjonalnym. Zdobywa tam wiedzę, jak rozmawiać z pozostałymi dziećmi i dorosłymi, wyrażać swoje emocje i potrzeby.

W przedszkolu dziecko uczy się funkcjonowania wśród rówieśników i zaczyna przyswajać reguły panujące w grupie - zdradziła Dominika Słowikowska, psycholog.

Jest to przestrzeń do rozwoju umiejętności motorycznych. Maluchy uczą się, jak bez pomocy dorosłych umyć zęby, jeść, ubierać się, grać w piłkę, rysować. Zabawa w grupie pomaga w przyswajaniu takich zasad, jak dzielenie się zabawkami, zabawa bez konfliktów, empatia wobec innych dzieci.

Przybory szkolne, które mogą się przydać Twojemu maluchowi

Materiały promocyjne partnera

Lista wizytówek przedszkoli w Łodzi

Zajrzyj do poniższych wizytówek przedszkoli. Wybierz najlepsze dla Twojego dziecka.

Dodaj firmę
Autopromocja

Szukasz dalej? Kliknij i sprawdź wszystkie przedszkola w Łodzi

To warto wiedzieć

Okazje
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Sanatorium Czytelnicze w bibliotece w Chrzanowie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na lodz.naszemiasto.pl Nasze Miasto