Organika Budowlani Łódź – AZS KSZO Ostrowiec Św. 3:0

Marta Roszkowska
Pomimo kłopotów kadrowych nękających ostatnio zespół Organiki, podopieczne trenera Jacka Pasińskiego bez większych problemów pokonały w sobotę na własnym boisku drużynę AZS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:0.

Początek meczu zdecydowanie należał do Organiki Budowlanych Łódź. Przy prowadzeniu łodzianek 5:1, trener gości, Roman Murdza poprosił o czas. Jednak, ta krótka przerwa nie pomogła siatkarkom z Ostrowa, za to gospodynie zdobywały coraz większą przewagę. Łodzianki utrzymały wysokie prowadzenie do końca seta, którego to skuteczną kiwką zakończyła Marta Pluta (25:16).

Drugi set rozpoczął się od dość wyrównanej gry obu zespołów. Tym razem, drużyna z Ostrowca nie pozwoliła łodziankom na bardzo wysoką różnicę punktową. Gospodyniom co jakiś czas udawało się zdobyć trzypunktową przewagę, a w decydującej fazie tej części spotkania wyjść na znaczące prowadzenie i zakończyć seta wynikiem 25:19.

Trzeci set należał do najbardziej wyrównanej partii całego meczu. Chociaż na samym początku to łodzianki dyktowały warunki gry, to od stanu 5:5 walka toczyła się punkt za punkt. Chwilami siatkarki AZS-u zdobywały jednopunktową przewagę, jednak od połowy seta, częściej punktowały zawodniczki Organiki. Ostatni set meczu zakończył się zwycięstwem podopiecznych trenera Pasińskiego 25:18.

Chociaż nie brakowało drobnych błędów i kilku zepsutych zagrywek, siatkarki Organiki Budowlanych Łódź bardzo dobrze radziły sobie we wszystkich elementach gry. Warto wyróżnić coraz mocniejszy i skuteczny łódzki blok. Na duże brawa za świetną postawę w sobotnim spotkaniu zasłużyła Sylwia Jasińska. Gratulacje należą się również Szeluchinie, która swój pierwszy występ w barwach Organiki może z pewnością zaliczyć do udanych.

Organika Budowlani Łódź – AZS KSZO Ostrowiec 3:0 (25:16, 25:19, 25:18)

Składy zespołów:

Organika Budowlani Łódź: Pluta, Jasińska, Jaszewska, Wołoszyn, Wankiewicz, Jóźwicka, Ciesielska (libero) oraz Szeluchina

AZS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski: Żalińska, Maj, Seta, Świerszcz, Kosiorowska, Król, Mojżyszem (libero) oraz Soja

Najbliższy mecz Organiki w hali Parkowa odbędzie się 28 stycznia o godz. 18. Łódzkie siatkarki rozegrają wówczas rewanżowe spotkanie w ramach VI rundy Pucharu Polski. Będą podejmować drużynę z Dąbrowy Górniczej, z którą 7 stycznia br. przegrały na wyjeździe 0:3.

Dzięki pozytywnemu wynikowi sobotniego spotkania łódzkie siatkarki nadal prowadzą w ligowej tabeli.