Mistrzostaw Polski: Medale młodych pływaków z Łodzi

(BART)
W Suwałkach odbyły się pływackie mistrzostwa Polski juniorów siedemnasto- oraz osiemnastoletnich. Pływacy MKS Trójki Łódź dwukrotnie stanęli na podium.

Maciej Sobczyk był trzeci na dystansie 200 metrów stylem grzbietowym(2.02,04min). Także brązowy krążek zdobyła sztafeta 4 x 200 m st. dowolnym w składzie: Łukasz Borkowski, Maksymilian Zgierski, Sobczyk i Bartłomiej Lassek. Szkoleniowcem Trojki jest Krzysztof Cheliński.

Brązowy medal wywalczyła także Joanna Kamińska ze Startu Łódź. Podopieczna trenera Zbigniewa Murasa uczyniła to na 200 m st. grzbietowym (2.15,94min).

Oprócz wyżej wymienionych finałowe pozycje wywalczyli też: Katarzyna Kotynia, Katarzyna Stasinowska (Start) i Dominika Umińska (Trójka).

Z kolei w Dębicy rywalizowano w MP szesnastolatków. Brązowy medal padł łupem Eweliny Włodarczyk (Start) na 50 m st. grzbietowym(30,00 s). Jej trenerem jest Tomasz Melka. Do finałów zakwalifikowali się także inni pływacy Startu – Agata Paciorkiewicz i Szymon Wolanek.