Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Łódzka woda najlepsza. Do picia kranówki zachęcają sportowcy

OPRAC.:
Kira Miler
Kira Miler
Wapń, magnez, sód, fluorki – to wartościowe minerały, które dostępne są na wyciągnięcie ręki. Składniki te znajdują się w każdej szklance wody – w łódzkich kranach. Cenne minerały to element ważny podczas treningu, nie tylko dla profesjonalnych sportowców, ale dla wszystkich miłośników aktywnego spędzania czasu.

-Nawadnianie organizmu to jeden z najistotniejszych elementów treningu. Dzienne zapotrzebowanie to około 30-35 ml na każdy kilogram masy ciała. Zwiększa się gdy temperatura otoczenie jest wyższa, jak teraz w okresie letnim, gdy słupek rtęci pokazuje miedzy 20-30 stopni Celsjusza. Zapotrzebowanie rośnie również podczas aktywności fizycznej i intelektualnej. Im bardziej roztrenowany organizm, jak u sportowca, tym utrata wody podczas treningu jest mniejsza-informuje Maciej Sieradzki, trenera przygotowania motorycznego.

Część tego zapotrzebowania zapewnia nam pożywienie. W naszych posiłkach dostarczamy około 1,5 litra wody. Pozostałe 2 litry musimy jednak uzupełnić sami. Niestety często o tym zapominamy. Lato jest dobrym momentem na wdrożenie nowych nawyków żywieniowych. Bidon wielorazowego użytku, uzupełniany wodą z kranu to rozwiązanie zdrowe, tanie i ekologiczne.

-Do dziennego bilansu wody zaliczamy również wodę dostarczona wraz z owocami, warzywami, które maja jej dużo, oraz kawy, herbaty. Odradzam picie słodzonych napojów, energetyków, sztucznych izotoników, które maja zły wpływ na nasze zdrowie. Najlepszym rozwiązaniem jest czysta woda. Polecam picie łódzkiej wody z kranu, która jest bardzo dobrej jakości. Jeżeli nie lubisz smaku czystej wody dodaj owoce cytrusowe, jagody lub miętę - dodaje trener.

-Łódzka woda z kranu jest wodą średnio-zmineralizowaną, ma około 320 mg substancji mineralnych w litrze, jest wodą niskosodową, co ma znaczenie dla osób z chorobami układów krążenia, dla osób z chorobami nerek, z cukrzycą, czy nadciśnieniem. Korzystanie z wody z kranu jest nie tylko zdrowe, ale przede wszystkim tańsze i bardziej ekologiczne - mówi Beata Śmietańska-Herman, kierownika Laboratorium Badania Wody w Łodzi

Łódzka woda zawiera – 71 mg wapnia, 6,7 mg magnezu, 5,5 mg sodu, 1,1 mg potasu – to wartości wyższe lub porównywalne z butelkowanymi wodami mineralnymi. Jest badana na każdym etapie, począwszy od wody ujmowanej w studniach, aż po wodę, która jest wtłaczana do sieci wodociągowej. Łącznie badane jest około 100 parametrów wody.

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lodz.naszemiasto.pl Nasze Miasto