Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Łódzka Amatorska Liga Siatkówki: VI kolejka rozgrywek XVII edycji

Kamil Ignatowski
W sobotę (16.11.2013r.) w Szkole Podstawowej nr 205 odbyła się VI kolejka rozgrywek XVII edycji Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki organizowanej przez Klub Sympatyków Piłki Siatkowej przy wsparciu Urzędu Miasta Łodzi.

Pod nieobecność dwóch niepokonanych jak dotąd drużyn Ekstraklasy mężczyzn - Superaty oraz TKKF Dzikusy, najciekawiej zapowiadającym się spotkaniem była rywalizacja srebrnych medalistów ubiegłego sezonu, zespołu PGE S.A. oraz znajdującej się obecnie na trzecim miejscu Iskry.

Mecz pełen ciekawych i zaciętych akcji, nie zawiódł oczekiwań. Lepiej rozpoczęli go zawodnicy PGE, którzy przez pierwsze półtora seta dyktowali warunki gry. Jednak w połowie drugiej partii Iskra nabrała wiatru w żagle, wygrywając tą oraz następną partię. Kiedy pod koniec czwartego seta, przy stanie 21:14 dla PGE, wydawało się, iż do wyłonienia zwycięzcy tego pojedynku potrzebny będzie tie-break, siatkarze Iskry udowodnili, że w siatkówce nie ma rzeczy niemożliwych oraz że tzw. „bezpieczna przewaga” nie istnieje. Dzięki skutecznej grze w obronie oraz w kontrataku Iskra zdołała odrobić straty, a po emocjonującej grze na przewagi ostatecznie przechylić szalę spotkania na swoją korzyść wygrywając 3:1. W meczu drużyn z dolnej części tabeli Sokół Rzgów, dzięki zwycięstwu także w czterech setach nad Fantomem, opuścił ostatnie miejsce i awansował na szóstą lokatę

W Ekstraklasie kobiet swoją przewagę nad pozostałymi zespołami, powiększyła Itaka Jutrzenka. Drużyna składająca się z wielu doświadczonych zawodniczek coraz wyraźniej wyrasta na głównego faworyta do mistrzowskiego tytułu. W minionej kolejce Itaka rozprawiła się 3:1 z zespołem Wyborowe, który przed tygodniem wywalczył w rozgrywanych w Wieliczce II Otwartych Mistrzostwach Polski Drużyn Amatorskich brązowe medale.

Dużych emocji dostarczyło spotkanie wicelidera tabeli – API Rąbień oraz Dream Team. Mecz obfitował w wiele zaciętych sytuacji, a do jego rozstrzygnięcia potrzebne było aż pięć setów. Ostatecznie zwyciężyły zawodniczki wyżej sklasyfikowane w tabeli reprezentujące Rąbień. W VI kolejce spotkań swoje pierwsze punkty w tym sezonie wywalczyła drużyna Dzikusy II, która po pięciosetowej walce pokonała siatkarki zespołu Protekt.

W I lidze kobiet wszystkie rozgrywane w minioną sobotę spotkania kończyły się już po trzech partiach. W ciekawie zapowiadającym się pojedynku pomiędzy sąsiadującymi w tabeli Salos Wodna oraz ZSO nr 4 dominowały zawodniczki tego pierwszego zespołu i pewnie wygrały tą rywalizację, dzięki czemu awansowały na trzecie miejsce.

Dużą niespodzianką była bardzo dobra dyspozycja siatkarek ŁKS Głuchych i gładkie zwycięstwo nad Stalą Głowno 3:0. Na pozycję lidera wysunął się Fuks Sulejów dzięki szybkiemu zwycięstwu nad ostatnim w tabeli ZSO nr 8.

Kolejne zacięte spotkania zakończone remisami mogliśmy natomiast obserwować w IA lidze mężczyzn. Drużyna Lozametu powoli wyrasta na specjalistę takich rozstrzygnięć, gdyż już czwarty mecz z rzędu kończy takim właśnie wynikiem, tym razem w pojedynku z AVolley.pl. Kolejny remis na swoim koncie zapisują również siatkarze Czarnych, którzy w tej kolejce mierzyli się z zespołem Bez nazwy.

W IB lidze mężczyzn zmiana na pozycji lidera. Porażkę Starszaków 1:3 z trzecią w tabeli drużyną Warecka wykorzystali siatkarze zespołu Bejłocz, którzy nie mieli większych problemów z pokonaniem Wild Boyz 3:0 dzięki czemu awansowali na pierwsze miejsce. W spotkaniu drużyn, które w tym sezonie jeszcze nie miały przyjemności cieszyć się ze zwycięstwa, po trzech setach triumfował Brukland nad Volley Team inkasując cenne trzy punkty.

Po sześciu kolejkach spotkań II ligi, jak na razie nie ma mocnych na UKS Fuks, który jeszcze w tym sezonie nie oddał przeciwnikom nawet seta! Tym razem siatkarze tej drużyny rozprawili się 3:0 z Popularnymi. Wielu emocji dostarczyło spotkanie trzeciej i czwartej drużyny tabeli, odpowiednio New Team oraz Vent Energy. O zwycięscy tego pojedynku musiał zadecydować piąty set, który lepiej wytrzymali zawodnicy New Team, dzięki czemu utrzymali swoją trzecią lokatę.

W III lidze mężczyzn niespodzianką była gładka porażka w trzech setach dotychczasowego lidera zespołu Damy radę w spotkaniu z VC Chlory. To potknięcie wykorzystał CentiNet, który do zwycięstwa nad Gomdesign Team potrzebował również trzech partii dzięki czemu objął prowadzenie w tabeli. Czołówkę gonią młodzi siatkarze z Akademii Skry Bełchatów, którzy po nienajlepszej inauguracji sezonu wyraźnie podkręcili tempo tym razem wygrywając w czterech setach pojedynek z Dar Car Team.

Serdecznie zapraszamy kibiców na następną kolejkę rozgrywek, która odbędzie się w najbliższą sobotę 23.11.2013 roku (sobota) w godzinach 8-18 tradycyjnie w Szkole Podstawowej nr 205 ul. Dąbrówki 1 (Olechów).