ŁKS Sphinx bliżej ekstraklasy

Najskuteczniejszy w ŁKS Sphinx był Piotr Trepka - 16 oczek
Najskuteczniejszy w ŁKS Sphinx był Piotr Trepka - 16 oczek Krzysztof Szymczak
Znakomicie spisali się koszykarze ŁKS Sphinx w Radomiu, wygrywając inauguracyjny mecz pierwszej rundy play off z Rosą 74:59. Drużynę trenera Piotra Zycha dzielą od ekstraklasy 4 zwycięstwa.

Rewanż z Rosą w środę o 20 przy al. Unii (gra toczy się do dwóch wygranych). Jeśli ełkaesiacy awansują do drugiej rundy, to spotkają się z Dąbrową lub Prokomem II, a rywalizacja przebiegać będzie do trzech zwycięstw.

W Radomiu łodzianie znakomicie zaczęli i już po pierwszej kwarcie uzyskali 13 punktów przewagi (29:16). Do przerwy ich prowadzenie wzrosło o oczko (44:30). Świetnie dysponowani byli Piotr Trepka i Marcin Salamonik. ŁKS Sphinx rozegrał mecz bardzo dobrze taktycznie, ograniczając swobodę gry czołowych obok Pawła Wiekiery strzelców Rosy: Artura Donigiewicza, Jakuba Zalewskiego i Huberta Radke.

W trzeciej ćwiartce inicjatywę miała Rosa, ale ŁKS dobrze bronił i przegrał tę kwartę różnicą zaledwie dwóch punktów. Końcówka meczu znów należała do łodzian.

Przy lepszej skuteczności rzutów za 3 punkty (30 procent) zwycięstwo ełkaesiaków mogło być jeszcze bardziej okazałe, ale w play off ma to znaczenie tylko psychologiczne. ŁKS Sphinx wygrał gładko, więc i tak uzyskał przewagę psychgiczną nad Rosą i w środowym rewanżu jest faworytem.

Rosa Radom - ŁKS Sphinx 59:74 (16:29, 14:15, 19:17, 10:13)
Rosa: Kardaś 17, Wiekiera 14, Zalewski 9, Donigiewicz 8, Radke 4, Podkowiński 3, Cetnar, Nikiel po 2, Sosnowik, Łukomski 0. Trener: Piotr Ignatowicz.
ŁKS Sphinx: Trepka 16, Salamonik 15, Sulima, Szczepaniak po 9, Krajewski 7, Kalinowski, Morawiec po 6, Dłuski 4, Kenig 2. Trener: Piotr Zych.
Inne wyniki pierwszej rundy play off: AZS Politechnika Warszawska - Spójnia Stargard 71:56 (stan rywalizacji 1-0), Sokół Łańcut - Sportino Inowroław 70:48 (stan 1-0), MKS Dąbrowa Górnicza - Asseco Prokom II Gdynia 59:58 (stan 1-0).

Środa: o godz. 15.30 Prokom II - Dąbrowa, o 18 Spójnia - AZS PW, Sportino - Sokół, o 20 ŁKS Sphinx - Rosa.