Ostatnia kolejka rundy zasadniczej Ligi Letniej CNBA

Wczoraj mogliœmy oglądać kilka ciekawych spotkań. Pogoda sprzyjała zawodnikom, nie było słońca ale temperatura była wręcz idealna do rozegrania meczów koszykówki.

City Studio Basket Squad II - The Pindolls 20:0
Mecz nie odbył się

Magic Travel - Brickers 40:56
Mecz ten decydował o końcowej klasyfikacji w grupie B. Przed czwartą kwartą na tablicy widniał wynik 39:35. Jednakże w czwartej kwarcie więcej sił zachowali Brickers, którzy czwartą kwartę wygrali różnicą 12 punktów. W zwycięskiej drużynie najlepszym strzelcem okazał się Tomasz KaŸmierczak, zdobywca 19 punktów.

Młode Strzelby - Indesit 67:61
Faworyci rozgrywek, zespół Młodych Strzelb, przez większą czꜶć spotkania kontrolował tempo meczu i wygrywał różnicą kilkunastu punktów. W czwartej kwarcie gracze Indesitu postawili wszystko na jedną kartę - zaczęli grać szybkie akcje oraz bronić na całym boisku. Mimo tego, iż wygrali tę czꜶć meczu 31:18, nie starczyło czasu na odrobienie strat. Bogumił Kubiak oraz Piotr Sędzicki zdobyli po 20 punktów dla zwycięzców. Wœród przeciwników wyróżnił się Filip Mrozowski, który zdobył 14 punktów, większośœć w czwartej kwarcie.

Magic Travel - City Studio Basket Squad 41:55
To miał być łatwy mecz dla zawodników City Studio Basket Squadu - nie dośœć, że przeciwnicy grali drugi mecz z rzędu, to w dodatku w małej ilości zawodników. Magic Travel pokazało jednak niezwykłą wolę walki i nie pozwalało na wiele przeciwnikom. Zawodnicy City Studio Basket Squadu zachowali jednak więcej sił i wygrali kolejny mecz w grupie. Tomasz Krajewski zdobył dla zwycięzców 12 punktów.

Novamed.pl - Diversio 72:36
Rzut za trzy punkty równo z końcową syreną pozwolił drużynie Diversio na uzyskanie przewagi po pierwszej kwarcie spotkania.
Drużyna Superligi - Novamed.pl - w drugiej kwarcie zaczął agresywniej bronić na całym boisku i dzięki tej taktyce schodzili na przerwę prowadząc 34:17. Trzecia kwarta zakończona remisem to bezustanna gra punkt za punkt. W czwartej kwarcie Diversio opadło z sił i przegrało tę kwartę 9:28. W zwycięskim zespole wyróżnił się Jacek Kędzia, zdobywca 20 punktów.

Tym samym zakończyła się runda zasadnicza tegorocznych rozgrywek Ligi Letniej CNBA. Już niebawem ruszają playoffs, które zadecydują o końcowych miejscach poszczególnych drużyn.