ŁKS Siemens pokonał Odrę, Widzew przegrał z CCC

Natalia Trofimowa była najskuteczniejszą zawodniczką ŁKS Siemens AGD w Brzegu
Natalia Trofimowa była najskuteczniejszą zawodniczką ŁKS Siemens AGD w Brzegu fot. Krzysztof Szymczak
Ełkaesianki pokonały w Brzegu Odrę różnicą 9 punktów 76:67, choć w pierwszej kwarcie dały się zaskoczyć rywalkom. Koszykarki ŁKS Siemens AGD są już na piątym miejscu i mają szansę umocnić tę pozycją, bo w niedzielę podejmować będą w Łodzi niżej notowaną Tęczę. W Polkowicach Widzew przegrał z liderem CCC różnicą aż 43 oczek 56:99.

W Brzegu pierwszą kwartę niespodziewanie wygrała Odra i to różnicą aż 10 punktów (24:14). Zespół trenera Adama Prabuckiego musiał więc niemal od początku meczu odrabiać straty. Robił to skutecznie, bo wygrał pozostałe ćwiartki i cały mecz. Łodzianki były świetnie usposobione. Postawiły na rzut z dystansu, a Odra podjęła tę rywalizację na "trójki". Łodzianki trafiły 12 rzutów za trzy na 20, co dało dobrą średnią 60 procent. Rywalki miały 10 celnych na 27 (37 procent). Popisowo w ŁKS zagrała Natalia Trofimowa (5 celnych za trzy na 6 i 3 celne za dwa na 4). Niewiele gorszy dorobek "trójek" miała Lauren Prochaska (4 celne na 5), a bardzo dobry mecz rozegrała również Justyna Jeziorna (2 na 2 za trzy i 3 na 5 za dwa). Tym razem "nie siedziały trójki" Stephanie Raymond (trafiła 1 rzut na 4), ale za dwa miała 4 celne na 5.

Ełkaesianki wysoko przegrały zbiórki 22-30, choć Melissa Dalemberg zebrała piłkę z tablic aż 9 razy.

Zespół CCC pomny tego, że Widzew odniósł dwa z rzędu efektowne zwycięstwa w Gorzowie (76:69) i w Toruniu (76:61) rozpoczął bojowo nastawiony i skoncentrowany. Mecz w Polkowicach został więc rozstrzygnięty już w... pierwszej kwarcie. Rzadko się zdarza, żeby drużyna rzuciła przez 10 minut 38 punktów, a to się udało CCC. Widzewianki uzyskały w tej części tylko 14 oczek i różnica 24 była już nie do odrobienia.

W każdym elemencie koszykarskiej sztuki polkowiczanki dominowały, a Greczynka Eventhia Maltsi (15 oczek w tym aż 5 na 8 za trzy) i Rosjanka Waleria Musina (14 punktów i 134 zbiórek) dały popis nowoczesnej koszykówki. W Widzewie znów najskuteczniejsza była Leona Jankowska 19 punktów i 10 zbiórek!

Odra Brzeg - ŁKS Siemens AGD 67:76 (24:14, 21:25, 8:17, 14:20)

Odra: Starling 17, Koczubei 15, Żyłczyńska 14, Daniel 10, Małaszewska 5, Ellis 4, Buszta 2. Trener: Wadim Czeczuro.

ŁKS Siemens AGD: Trofimowa 23, Raymond 13, Dalembert, Jeziorna, Prochaska po 12, Hoewisch, Urbanowicz po 2, Kenig 0. Trener: Adam Prabucki.

CCC Polkowice - Widzew 99:56 (38:14, 23:19, 22:12, 16:11)

CCC: Maltsi 15, Musina 14, Frazee, Perovanović, Petronyte po 13, Walich 12, Zoll 10, Gajda 7, Szczepanik 2, Majewska 0. Trener: Arkadiusz Rusin.

Widzew: Jankowska 19, Tondel 10, Misiek 9, Pawlak 7, Głocka 6, Kopczyk 5, Kotonowicz, Polit, Rzeźnik 0. Trener: Piotr Neyder.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani