Kolejne mecz w ramach Letniej Ligi CNBA

26 czerwca odbyły się kolejne mecze Ligi Letniej CNBA. Z powodu złej pogody, kolejka odbyła się w hali KS Społem przy ul. Północnej 36.

Danak - The Pindolls 59:24

Zespół Danak odniósł w końcu wygraną, pokonując drużynę "różowo-błekitnych". Wœród zwycięzców najwięcej punktów zdobył Rafał JóŸwiak - 20. Dzięki tej wygranej Danak otrzymał prawo gry o miejsca 9-13.

Rozjuszone Leniwce - Diversio 39:30

Paweł Gacki, dzięki 16 zdobytym punktom, po emocjonującym meczu, poprowadził swój zespół do wygranej. Do połowy na tablicy wyników widniał remis 17:17. W trzeciej kwarcie Leniwce odskoczyli na 8 punktów i kontrolowali przebieg spotkania.

Sporto - Extreme 52:33

Drużyna "Medyków" po pierwszej połowie przegrywała jednym punktem. W trzeciej kwarcie zawodnicy Sporto wzięli się do roboty i wygrali tę czꜶć meczu 19:4. Wœród zwycięzców 14 punktów rzuciło aż trzech zawodników: Żabierek, Jankowski oraz Pstrągowski. W drużynie przeciwnej Rafał Mataœka zdobył 10 punktów - najwięcej w drużynie.

Magic Travel - Indesit 47:46

Zdecydowanie najbardziej wyrównany mecz kolejki. Spotkały się ze sobą dwa pierwszoligowe zespoły CNBA i od początku mogliœmy oglądać mecz "punkt za punkt". W czwartej kwarcie na minutę przed końcem Magic Travel prowadziło kilkoma punktami i wydawało się, że spokojnie utrzymają korzystny wynik do końca spotkania. Nic bardziej mylnego! Na 19 sekund przed końcem piąte przewinienie otrzymał gracz Magic Travel i drużyna kończyła mecz w czwórkę zawodników. Na dwie sekundy przed końcem spotkania Indesit wprowadzał piłkę na polu ataku i w tym momencie przegrywał dwoma punktami. Piłkę na "alley oop'a" otrzymał Marcin Wiœniewski i został sfaulowany w akcji rzutowej. Niestety przestrzelił drugi rzut wolny i w konsekwencji drużyna Magic Travel mogła się cieszyć z końcowego triumfu.

MAT - Impall 32:47

Do połowy spotkania był remis jednakże w trzeciej kwarcie drużyna Superligi CNBA osiągnęła przewagę. W tej czꜶći spotkania zespól MAT zdobył punkty jedynie z rzutów wolnych - 6. Wœród zwycięzców Maciej Szkudlarek rzucił 15 punktów. Najskuteczniejszym zawodnikiem spotkania był zawodnik MAT'u - Arkadiusz Karkocha - który na swoim koncie zanotował 18 oczek.

Brickers - Oszukani Przez Zarzšd 54:59

Mimo że Brickersi wygrali trzy kwarty meczu to przez przegraną w pierwszej kwarcie 7:19 nie byli w stanie odrobić strat. Do końcowego zwycięstwa Oszukanych poprowadził Bartek Pełka, który ustanowił nowy rekord tegorocznej Ligi Letniej CNBA - zdobył 30 punktów! W drużynie przeciwnej wyróżnił się Marcin Steczek, który rzucił 15 punktów.

Kolejne spotkania już jutro. Tym razem zostaną rozegrane cztery spotkania (na dwóch boiskach jednocześœnie), gramy o 18 i 19. Zmiana ta jest spowodowana półfinałem Mistrzostw Europy w piłce nożnej. Gramy na boiskach przy ul. Sienkiewcza 46 w Łodzi.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0