18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Zakończyła się III edycja Ligi Letniej CNBA w Łodzi

W czwartek zakończyła się III edycja Ligi Letniej CNBA. Tak jak się można było spodziewać, mecze o 3 i 1 miejsce dostarczyły wiele emocji. Widzieliœśmy walkę o każdą piłkę, wielokrotne zmiany prowadzenia, celne rzuty za trzy punkty oraz mocną i agresywną obronę.

Ten dzień był idealny do zakończenia tegorocznych rozgrywek. Błękitne niebo, wysoka, letnia temperatura oraz brak deszczu - czyli to wszystko, czego brakowało w przeważającej częœci rozgrywek.

O godzinie 18:15 rozpoczął się mecz pomiędzy Magic Travel, a reprezentacją Sporto/Rozjuszonych Leniwców/Sędziów. Było to spowodowane nieobecnoœcią dwóch drużyn. Mecz odbywał się w koleżeńskiej atmosferze, a sędziowie mieli okazję zagrać z zawodnikami, którym sędziowali podczas tegorocznych rozgrywek. Magic Travel wygrał trzecie spotkanie z rzędu i zajął 9 miejsce w Lidze.

Impall - Oszukani Przez Zarząd 53:29

A meczu o 5 miejsce Impall zmierzył się z Oszukanymi Przez Zarząd. Od samego początku spotkania bardziej zmotywowani byli gracze Impallu. Po pierwszej kwarcie osiągnęli pięciopunktowe prowadzenie. W drugiej kwarcie udało im się jeszcze powiększyć przewagę. Drużyna Oszukanych Przez Zarząd miała problemy ze skutecznośœcią a lider drużyny, Bartek Pełka, przed czwartą kwartę miał na koncie tylko 2 punkty. Co prawda w ostatniej odsłonie rzucił ich 9, jednakże nie wystarczyło to do pokonania przeciwników. Impall zaprezentował zespołową koszykówkę, a ich najlepszy strzelcem okazał się Maciej Szkudlarek, zdobywca 11 oczek.

Młode Strzelby - City Studio Basket Squad I 51:57

Pierwsza kwarta była popisem Igora Grodzkiego, który w tej częœci gry zdobył 9 punktów a jego zespół objął prowadzenie 15:5. W drugiej kwarcie City Studio Basket Squad zaczął gonić rywali, a to za sprawą głównie Pawła Malesy, który do przerwy rzucił 14 punktów. Do przerwy na tablicy widniał wynik 27:24 dla "Strzelb". W trzeciej kwarcie zawodnicy City Studio ponownie mieli problemy ze skutecznośœcią a przeciwnicy realizowali swoją taktykę: dużo biegania i gry jeden na jeden. Przed ostatnią kwartą wydawało się, że 9 punktów przewagi wystarczy Młodym Strzelbom do odniesienia końcowego zwycięstwa. Czwarta kwarta dostarczyła wielu emocji. Wspomniany Malesa wziął ciężar gry na siebie i w decydujących fragmentach spotkania trafił dwie kluczowe trójki. Tym samym City Studio Basket Squad po emocjonującym meczu pokonał Młode Strzelby, tym samym zapewniając sobie miejsce na podium. Najwięcej punktów w spotkaniu zdobył Paweł Malesa (26) a w drużynie przeciwnej wyróżnił się Igor Grodzki (25) oraz Patryk Wal (14).

City Studio Basket Squad II - Novamed.pl 49:38

Mecz godny finału Ligi Letniej CNBA. Emocje, walka, efektowne zagrania, zacięta końcówka - wszystko to co powinno być w meczu koszykówki, a nawet jeszcze więcej!
Pierwsza kwarta była wymianą punkt za punkt. Mario Mijac zdobył pierwsze pięć punktów swojej drużyny; takim samym dorobkiem po pierwszej kwarcie mógł się pochwalić Wojciech Pietrakiewicz. W kolejnej częœci Andrzej Kruszyński stwarzał największe zagrożenie w ataku, ale miał problemy ze skutecznoœścią. Novamed.pl wygrywał do przerwy 20:18 i to zapowiadało wyrównaną rywalizację do ostatniego gwizdka. W trzeciej kwarcie "obudził się" Marcin Rybczyński, który trafił dwa razy zza łuku. Celne osobiste Tomasza Luteckiego oraz Jacka Kędzi a także nerwowa gra City Studio Basket Squadu pozwoliła na powiększenie przewagi do pięciu punktów. W czwartej kwarcie wspomniany Pietrakiewicz oraz Januszkiewicz poderwali kolegów do walki. Novamed.pl z kolei tym razem zaczął grać bardziej nerwowo i kilka razy stracili piłkę, z których przeciwnicy skutecznie kontratakowali. W końcówce zawodnicy City Studio Basket Squad'u odskoczyli na bezpieczne prowadzenie, którego nie oddali do końca spotkania. W drużynie zwycięskiej po 16 punktów rzucili wspomniani Pietrakiewicz i Januszkiewicz. W drużynie przeciwnej po 8 punktów zdobyli Tomasz Lutecki i Marcin Rybczyński. City Studio Basket Squad triumfował w III edycji Ligi Letniej CNBA a MVP tego spotkania został wybrany Michał Januszkiewicz.

Po meczu finałowym odbyło się pamiątkowe wręczenie medali dla najlepszych drużyn. Najlepszym strzelcem Ligi Letniej został Bartek Pełka (Oszukani Przez Zarząd), który notował œśrednio 16 punktów na mecz. Podobnie jak MVP finału otrzymał nagrodę od sponsora Ligi Letniej CNBA - firmy Probuty.pl.