ŁKS przegrał w Opalenicy z Lechią Gdańsk

(bap)
Marek Saganowski i jego koledzy byli nieskuteczni.
Marek Saganowski i jego koledzy byli nieskuteczni. fot. Maciej Stanik
Dwa tygodnie przed pierwszym meczem w ekstraklasie piłkarze ŁKS przegrali w Opalenicy 0:1 z Lechią Gdańsk. To już czwarta porażka ełkaesiaków w letnich sparingach.

W pierwszej jedenastce beniaminka ekstraklasy znalazło się trzech testowanych graczy. To bramkarz Pavlo Velimirović, środkowy obrońca Maciej Dąbrowski oraz lewy defensor z Armenii Artak Andrikyan. Można powiedzieć, że przed przerwą wszyscy spełnili swoje zadania, bo nie dopuścili do straty gola, ale najbliżej podpisania kontraktu jest golkiper z Czarnogóry. Spore umiejętności zaprezentował dwukrotnie broniąc uderzenia Razacka Traore. Skapitulował dopiero w drugiej połowie, kiedy z bliska pokonał go głową Piotr Wiśniewski.

Wcześniej gole powinni zdobyć jednak łodzianie. Podopieczni Andrzeja Pyrdoła znów bowiem dobrze radzili sobie w przodzie, lecz brakowało im wykończenia akcji. Na listę strzelców mogli wpisać się m.in. Dariusz Kłus (pomylił się o kilka centymetrów), Marcin Mięciel (jego strzał obronił bramkarz) oraz Tomasz Nowak i Marek Saganowski (ich uderzenia z dystansu były niecelne).

Po przerwie dużą ochotę do gry przejawiali walczący o miejsce w pierwszej jedenastce ŁKS Marcin Kaczmarek i Maciej Bykowski. Drugi z wymienionych miał dwie okazje do zdobycia gola - w obu był jednak zbyt mało precyzyjny, m.in. w 61 min, próbując lobować bramkarza.

Później inicjatywa należała do gdańszczań. Łodzian nie ograniczali się tylko do obrony, ale, ale na boisku przebywało wówczas wielu zmienników.

LECHIA GDAŃSK - ŁKS 1:0 (0:0)
Gol: 1:0 - Wiśniewski (60).
ŁKS: Velimirović - Stefańczyk (61, Gieraga), Dąbrowski, Adamski (46, Łabędzki), Andrikyan - Smoliński (46, Klepczarek), Kłus (46, Pruchnik), Nowak (46, Kaczmarek), Romańczuk (46, Bykowski) - Saganowski (70, Kubicki), Mięciel (61, Kita).

Kolejny Sparing ełkaesiacy rozegraja także w Opalenicy. W środę ich przeciwnikiem będzie izraelski Hapoel Beer Sheva.