ŁKS Łódź wygrał na wyjeździe z Kolejarzem Stróże 1:0

Piłkarze ŁKS-u Łódź pokonali w Stróżach tamtejszy Kolejarz 1:0. Zwycięstwo łodzianom zapewnił Bartosz Romańczuk, a Jakub Kosecki dostał czerwoną kartkę.

Piłkarze ŁKS-u Łódź do Stróż jechali po trzy punkty i początek meczu wskazywał na to, że będzie to łatwe zwycięstwo. Przez pierwsze 20 minut łodzianie przeważali, jednak strzały Mariusza Mowlika i Marcina Mięciela bronił Marcin Zarychta. Sytuacji sam na sam nie wykorzystał też Jakub Kosecki.

W dalszej części 1. połowy przewagę osiągnęli gospodarze, ale ani Robert Drąg, ani Michał Gryźlak nie byli w stanie zaskoczyć Bogusława Wyparłę. Bramkarz ŁKS-u w jednej sytuacji interweniował nawet daleko poza swoim polem karnym i do przerwy był bezbramkowy remis.

Po zmianie stron Ełkaesiacy szybko dopięli swego. W 52. minucie Bartosz Romańczuk wykorzystał podanie Mięciela i strzałem w długi róg nie dał szans Zarychcie. Gdy wydawało się, że łodzianie "pójdą za ciosem" i strzelą kolejne bramki żółtą kartkę otrzymał Kosecki. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że był to już jego drugi taki "kartonik" w tym meczu i sędzia pokazał mu jeszcze trzeci - tym razem już czerwony.

Piłkarze ŁKS-u musieli zatem walczyć przez ok. 0,5 godziny w osłabieniu, zaciekle się bronić i próbować kontrować. Goście pokazali, że nawet w dziesięciu są w stanie skutecznie przeciwstawić się naporowi takiego rywala jak Kolejarz i nie dali sobie strzelić gola. Sami za to mogli podwyższyć prowadzenie, ale Mięciel w 82. minucie nie wykorzystał dogodnej sytuacji.

Ełkaesiacy w Stróżach wygrali zatem 1:0, ale stracili na kolejne spotkanie Koseckiego, który obejrzał żółte kartki nr 3 i 4, przez co będzie pauzował w meczu z Górnikiem Polkowice. Pojedynek z polkowiczanami odbędzie się w sobotę 9 października.

Opublikuj materiał i wygraj nawet 500 zł!