ŁKS Łódź vs Korona Kielce: błąd fatalny w skutkach [zdjęcia]

Piłkarze ŁKS-u Łódź przegrali wczoraj (23 kwietnia) z Koroną Kielce 0:2. Łodzianie są teraz w beznadziejnej sytuacji, jeśli chodzi o utrzymanie się w T-Mobile Ekstraklasie.
Stadion Miejski będzie miał... czwartą trybunę?

W 8. minucie zrobiło się już 0:1. Fatalny błąd popełnił Pavle Velimirović, który próbując wybić piłkę z lewej strony pola karnego, nie trafił w futbolówkę. Tę przejął Paweł Sobolewski i ze stoickim spokojem skierował ją do siatki.

10 minut później było już 0:2. Sobolewski tym razem z lewej strony ograł Pawła Sasina i dośrodkował, a najwyżej wyskoczył Artur Lenartowski. Zawodnik Korony uderzył głową po długim rogu, a Velimirović tylko bezradnie odprowadził piłkę do siatki wzrokiem.

Łodzianie obudzili się dopiero po tej sytuacji. Ich ataki kończyły się jednak najczęściej strzałami z dystansu. Jednak zarówno Grzegorz Bonin, Marek Gancarczyk, czy Maciej Iwański uderzali niecelnie. Najlepszą okazję ełkaesiacy stworzyli przed przerwą - Marek Saganowski zgrał głową do Wojciecha Łobodzińskiego, a ten wycofał do Bonina. Pomocnik ŁKS-u trafił jednak w Krzysztofa Pilarza i skończyło się tylko na rzucie rożnym.

Tuż przed zejściem do szatni do siatki kielczan trafił Łobodziński, ale sędzia odgwizdał spalonego.

Po zmianie stron niewiele się zmieniło. Kielczanie cofnięci, skutecznie się bronili i kontratakowali. Doskonałej okazji nie wykorzystał Jakub Bąk. Piłkarze ŁKS-u natomiast bili głową w mur. Łodzianie co prawda dostawali się w okolice pola karnego gości, ale dośrodkowania nie dochodziły do zawodników w biało-czerwono-białych koszulkach. Również strzały z dystansu nie przynosiły efektu - piłka lądowała za bramką lub w rękach Pilarza.

Wynik już się nie zmienił, a ełkaesiacy stracili jeszcze jednego gracza - za dwie żółte kartki wyleciał Antoni Łukasiewicz. Ostatecznie ŁKS Łódź przegrał z Koroną Kielce 0:2. Sytuacja łodzian w tabeli jest teraz dramatyczna, do końca sezonu pozostały 3 kolejki, a strata do bezpiecznego miejsca to de facto cztery punkty.