ŁKS Łódź - Polonia Bytom 3:0 (relacja minuta po minucie)

Piłkarze ŁKS-u Łódź wygrali z Polonią Bytom 3:0. Zapraszamy do przeczytania relacji z meczu minuta po minucie.

Piłkarze ŁKS-u Łódź grają dzisiaj z Polonią Bytom. Mecz odbywa się w ramach 1/16 Pucharu Polski. Dla ŁKS-u będzie to pierwszy mecz z przedstawicielem Ekstraklasy w tym sezonie. Jeśli Ełkaesiacy chcą jeszcze sprawdzać swoje umiejętności z najlepszymi drużynami w Polsce, to muszą dzisiaj wygrać.

Mimo, że Polonia to rywal z Ekstraklasy, to piłkarze ŁKS-u Łódź nie stoją dzisiaj na straconej pozycji. Bytomianie to jedna z gorszych ekip w najwyższej klasie rozgrywkowej, a dzisiaj zagrają jeszcze osłabieni. Z ŁKS-em na pewno nie zagrają strzelcy wszystkich pięciu bramek dla Polonii w tym sezonie - Mariusz Ujek, Dariusz Jarecki, Szymon Sawala i Clemence Matawu. Ełkaesiacy jednak również nie grają w najsilniejszym składzie. Czy łodzianom uda się awansować do 1/8 Pucharu Polski? To wyjaśni się już za ok. dwie godziny. Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo ze spotkania ŁKS Łódź - Polonia Bytom.

ŁKS Łódź - Polonia Bytom
**__3 : 0  (0:0)
Bramki: 1:0 M. Mowlik (57. min.) 2:0 J. Kosecki (63. min.) 3:0 M. Mięciel (90. min.)

Składy:
P. Waśków - Sz. Salski (75. D. Kłus), M. Łabędzki, A. Gieraga, A. Woźniczka, J. Kosecki, D. Seweryn, M. Mowlik, M. Smoliński (71. M. Mięciel), B. Romańczuk, A. Golański (81. D. Pawlak)
M. Juszczyk - Ł. Tymiński, L. Killar, B. Telichowski, A. Chomiuk, G. Podstawek (61. V. Milenkovic), M Bykowski, J. Falkowski, M. Bażik, M. Radzewicz, T. Mikołajczak (61. R. Wojsyk)

Żółte kartki: Gieraga, Salski, Seweryn (ŁKS)

Przeczytaj także zapowiedź meczu ŁKS Łódź - Polonia Bytom

Do przeczytania wypowiedzi pomeczowych zapraszamy jutro (22 września)

Koniec meczu ŁKS Łódź - Polonia Bytom. Łodzianie wygrali 3:0 i awansowali do 1/8 Pucharu Polski.
90' 3:0 Marcin Mięciel zdobywa bramkę po strzale głową z 8 metrów.
89' Kosecki trafia wprost w Juszczyka w sytuacji sam na sam.
87' Killar strzela głową, ale metr nad poprzeczką. W odpowiedzi indywidualna akcja Koseckiego, uderzenie z 20 m - futbolówka minęła o centymetry spojenie słupka z poprzeczką.
83' Fantastyczna okazja dla Romańczuka. Skrzydłowy łodzian wyszedł sam na sam z bramkarzem, ale trafił wprost w Juszczyka. Świetnym podaniem prostopadłym w tej akcji popisał się Mięciel.
82' Radzewicz trafia w boczną siatkę. W tej sytuacji dośrodkowywał Bykowski, a wcześniej piłkę stracił Kosecki.
80' Świetna interwencja Waśkowa. Bramkarz ŁKS-u obronił strzał nogą, a później łodzianie zażegnali niebezpieczeństwo.
78' Szansę miał Mięciel, ale jego instynktowny strzał wślizgiem przeleciał nad poprzeczką. Na boisko wejdzie Damian Pawlak.
75' Po rzucie wolnym bytomian z lewej strony pola karnego, piłka przeleciała kilka centymetrów nad bramką. Salskiego zastępuje Kłus.
71' W miejsce Smolińskiego wchodzi Mięciel. Po chwili Bykowski nieczysto trafia w piłkę i ta mija lewy słupek.
67' Mowlik z 30 metrów wprost w Juszczyka. Ełkaesiacy mimo prowadzenia nie oddali pola.
Kosecki otrzymał świetne podanie na lewe skrzydło. Wbiegł z piłką w pole karne i strzelił po długim rogu nad bramkarzem.
63' GOOOL!!! Jakub Kosecki trafia na 2:0!
58' Dobra okazja Polonii. Podstawek w sytuacji sam na sam z bramkarzem nie trafia w bramkę.
"Mowlaj" zdobył po rzucie rożnym wykonywanym przez Romańczuka. Mowlik uprzedził obrońcę i z killu metrów wpakował piłkę do siatki przy prawym słupku.
57' Mariusz Mowlik strzela bramkę! 1:0
53' Ostre starcie w powietrzu między Woźniczką a Mikołajczakiem. Łódzki obrońca długo leżał na murawie, ale podniósł się w końcu o własnych siłach.
50' Waśków pewnie złapał piłkę, która leciała po murawie i w środek bramki.
49' Faul Gieragi przed polem karnym. Żółta kartka dla łódzkiego obrońcy i rzut wolny dla Polonii...
46' Druga połowa rozpoczęta. Oby w tej części na boisku więcej było gry w piłkę.
Koniec pierwszej połowy meczu. ŁKS remisuje z Polnią Bytom 0:0. W końcówce pierwszej części Waśków interweniował skutecznie na 30 m.
44' Falkowski trafia w słupek. Pomocnik gości wbiegł przypadkowo z piłką w pole karne, strzelił, piłka po lekkim rykoszecie trafiła w słupek, a później wyleciała na róg. Po kornerze goście zdobyli bramkę, ale sędzia odgwizdał faul na obrońcy ŁKS-u.
43' Rzut rożny dla Polonii... Podstawek próbował strzelać głową, ale posłał piłkę kilka metrów do góry, zamiast do przodu. Sytuację wyjaśnił efektownym piąstkowaniem Waśków.
38' Świetny kontratak Ełkaesiaków. Smoliński podał prostopadle do Koseckiego. Skrzydłowy ŁKS-u początkowo zgubił piłkę, ale później ją opanował, minął obrońcę i oddał strzał z pola karnego. Juszczyk odbił przed siebie, ale nie było nikogo z łodzian, kto mógłby dobić.
35' Seweryn przejął piłkę w rejonie prawego narożnika na połowie Polonii, ale jego dośrodkowanie trafiło wprost w ręce Juszczyka.
33' Bażik trafił z rzutu wolnego z 25 metrów prosto w mur. Teraz bytomianie trochę dłużej utrzymują się na połowie gospodarzy.
31' I Radzewicz znów uciekł lewą stroną, ale dośrodkowanie na róg wybił Gieraga.
27' Piłkarze ŁKS-u jak na razie próbują wymienić kilka podań w środku pola i zagrywają piłkę prostopadłą do Golańskiego, Smolińskiego, bądź Koseckiego. Poza sytuajcą z 20. minuty nie przyniosło to jednak dotychczas żadnego skutku. Bytomianie liczą natomiast na szybkość i umiejętności Radzewicza.
23' Od kilku minut przewagę zyskują łodzianie. Przyjezdni mają problemy z wyjściem z własnej połowy. Ełkaesiacy z kolei nie potrafią podejść przed pole karne rywali.
20' Pierwsza składna akcja ŁKS-u. Kosecki wbiegł z piłką w pole karne, ale świetnie wyszedł Juszczyk i wygarnął "Kosie" piłkę.
13' Lewą stroną uciekł Radzewicz, podał w pole karne, ale tam szybsi byli obrońcy. Jak na razie chyba najgroźniejsza akcja w tym meczu.
11' Na trybunach pojawiło się kilkudziesięciu kibiców z Bytomia. Na boisku niedokładność goni niedokładność. Marcin Smoliński krzyczy na kolegów, żeby wychodzili do podań.
7' Pierwszy strzał łodzian. Mowlik kopnął z ok. 30 m, piłka odbiła się od nóg obrońców i bramkarz pewnie złapał.
5' Na razie nie dzieje się nic. Najpierw goście troche popodawali sobie piłkę na połowie ŁKS-u, później była zmiana, a teraz trwa walka w środku pola.
1' Rozpoczęła się pierwsza połowa spotkania ŁKS Łódź - Polonia Bytom.
Do rozpoczęcia spotkania pozostało ok. 5 minut. Na trybunach na razie pusto i zapowiada się, że dzisiejszy mecz będzie prowadzony przy słabym dopingu...