ŁKS Łódź - Huragan Wołomin 5:0 [ZDJĘCIA]

Dariusz Piekarczyk
Piłkarze ŁKS Łódź rewelacyjnie rozpoczęli rundę wiosenną III ligi. Mistrzowie jesieni rozgromili Huragan Wołomin 5:0.

Pierwsze minuty meczu należały do gości z Wołomina. Po rzucie wolnym dla Huragana niepewnie interweniował Michał Kołba. W odpowiedzi Jakub Kostryka świetnie strzelił głową, lecz Jakub Derejko błysnął fantastyczną interwencją.

W 23. minucie, po dośrodkowaniu w pole karne gości, jeden z obrońców z Wołomina zagrał piłkę ręką i sędzia podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Patryk Bryła i pewnym strzałem pokonał Łukasza Derejkę. Już minutę później mogło być 2:0. Maksymilian Rozwandowicz przejął niecelne podanie gości, zacentrował do będącego w polu karnym Jewhena Radionowa, ten strzelił, ale bramkarz gości odbił piłkę.

Drugą połowę łodzianie zaczęli od mocnego uderzenia. Mocnym strzałem popisał się Paweł Pyciak, ale Łukasz Derejko wybił piłkę na rzut rożny. Kilka minut póżniej Jewhen Radionow wpakował piłkę do siatki, ale sędzia odgwizdał spalonego.

W 68. minucie Radionow wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem Huraganu i podwyższył na 2:0. Cztery minuty później Dawid Sarafiński dograł dokładnie piłkę do Radionowa, a „Żenia” strzałem głową zdobył swoją drugą bramkę.

W 81. minucie czwartego gola dla łodzian zdobył Artur Golański. Duża w tym zasługa Maksyma Kowala, którego strzał odbił bramkarz Huraganu, ale przy dobitce Golańskiego był już bezradny. W doliczonym czasie gry wynik meczu ustalił Damian Guzik.

ŁKS Łódź - Huragan Wołomin 5:0 (1:0)